X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15333
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Inicjowanie różnych form wyzwalających aktywność umysłową i twórczą u dzieci w oparciu o poznane bajki Ezopa. Scenariusz zajęcia dla dzieci 6 letnich

Temat zajęcia:

Inicjowanie różnych form wyzwalających aktywność umysłową i twórczą u dzieci, w oparciu o poznane bajki Ezopa.

Cele ogólne:

-praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności i wiadomości w trakcie rozwiązywania różnych sytuacji zadaniowych

Cele operacyjne:

-dziecko potrafi wskazać pozytywne i negatywne cechy zachowania w odwołaniu do bohaterów bajek Ezopa
-dziecko potrafi rozwiązać zagadkę, czyta wyrazy, dobiera do obrazka właściwy podpis
-dziecko potrafi wykonać zwierzątko z kamienia lub papierowej składanki według wzoru
-dziecko czynnie uczestniczy w zabawach ruchowych

Metody:

-czynna
-słowna
-oglądowa

Formy:

-praca z całą grupą
-praca indywidualna

Pomoce:

-kwiaty z działaniami na dodawanie i odejmowanie, cyfry, krzyżówka z hasłem i wyrazy do krzyżówki, zagadki wiosenne, sylwety zwierząt i podpisy do nich, figury geometryczne, w kopertach dla każdego dziecka, pomalowane kamyki, składanki "piekło-niebo", papier kolorowy, nożyczki, pędzle, czarna farba plakatowa, klej wikol, płyty CD

Literatura:

D. Klimkiewicz "Zagadki."


Przebieg zajęcia:

1.Zabawa dydaktyczna " Matematyczne kwiaty"- przyporządkowanie kwiatka do odpowiedniej cyfry po wykonaniu odczytanego działania matematycznego.

Uwaga: dzieci mogą pomagać sobie licząc na palcach lub używać przygotowanych przez nauczyciela liczmanów

Po wykonaniu wszystkich działań dzieci odczytują hasło: WIOSNA, po odwróceniu wszystkich kwiatów

2.Zabawa ilustrowana ruchem do piosenki " Wiosenne słońce."

3.Rozwiązywanie wiosennych zagadek, wybór właściwego wyrazu i umieszczenie go w krzyżówce. Odczytanie hasła w krzyżówce: BAJKI EZOPA.

4.Krótka rozmowa na temat bajek:

- Kim byli bohaterowie bajek Ezopa?
-Czego nauczyły nas te bajki?

Nauczycielka przypina na tablicy poszczególne sylwety zwierząt a dzieci przypominają czego nauczyło nas dane zwierzątko i dobierają odpowiedni podpis do obrazka

5.Zabawa ruchowa " Żaby czy bociany?"

6.Doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania w trakcie manipulowania figurami geometrycznymi. Układanie dowolnego zwierzątka z figur geometrycznych.

7.Zabawa ruchowa " Koniki."

8. Praca przy stolikach:

- wykonanie żabek i tygrysów z kamyków
- wykonanie żabek i lisków z przygotowanej składanki "piekło-niebo"

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.