X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15053
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wesołe zabawy z muzyką

Grupa : 4 latki
Cel główny: badanie umiejętności muzycznych dzieci.
Cele szczegółowe:
Dziecko potrafi:
rozpoznaje instrumenty muzyczne,
rozpoznaje piosenkę po nuconej melodii,
rytmicznie wystukuje rytm,
chętnie bierze udział w zabawie muzyczno- ruchowej,

Metody: czynna, słowna

Formy: indywidualna, zbiorowa,

Pomoce dydaktyczne: instrumenty muzyczne: grzechotki, bębenek, medaliony z nutkami w czterech kolorach, opaski z postaciami bałwanka, bałwankowej i dzieci bałwanków, grzechotki, tamburyna, klekotki.

Przebieg zajęć:

Zabawa muzyczno- ruchowa ,, Bałwankowa rodzinka”

Nauczyciel śpiewa piosenkę z dziećmi i wybiera jedno dziecko ,, Bałwanka”,Bałwanek wybiera ,, panią Bałwankową” i potem kolejnych członków rodziny.

Stoisz smutny nasz bałwanku ze spuszczoną głową
Może chciałbyś mieć przy sobie panią Bałwankową? ( wszystkie dzieci śpiewają)

Ref: Oj, tak tak! Dobrej żony wciąż mi brak ( śpiewa dziecko w środku)
Oj, tak , tak! Bałwankowej brak ( wszystkie dzieci)

Ma korale z jarzębiny bałwankowa żona,
ale łatwo poznać z miny, że dziś jest zmartwiona.

Ref: Oj, tak, tak Mego synka wciąż mi brak, ( śpiewa bałwankowa)
Synka jeszcze brak ( wszystkie dzieci)

Stoi bałwan z bałwankową w środku zaś bałwanek
jeszcze chwila i rozpoczną bałwankowy taniec

Ref: Oj tak, tak! Przydałby się jeszcze brat ( śpiewa mały bałwanek)
Przydałby się jeszcze brat ( wszystkie dzieci)

Już wesołe dwa bałwanki tańczą z rodzicami
i my także się pobawmy razem z bałwankami

Ref: Oj, tak, tak! Zatańcz z nami raz i dwa!
Oj, tak, tak! Zatańcz raz i dwa!

Zabawa muzyczno- ruchowa ,, Tańczące nutki”

Dzieci otrzymują kółeczka z sylwetami nutek w czterech kolorach ( czerwonym, żółtym i niebieskim, zielonym), poruszają się po sali w rytmie muzyki. Podczas przerwy w muzyce tworzą 4 drużyny. Na hasło nauczyciela wybrana drużyna wykonuje zadanie: gra na wybranym instrumencie, klaszcze w dłonie, klepie w kolana, tupie nogami o podłogę, wykonuje obrót,

Zabawa ,, Bębenkowa iskierka”

Dzieci siedzą na dywanie w kręgu po turecku. Przekazują sobie bębenek, jednocześnie wygrywając na nim rytm do kolejnej osoby.

Zabawa ,, Jaki to instrument?

Nauczyciel przykrywa instrumenty pod chustą, gra po kolei na każdym z nich. Dzieci odgadują na jakim instrumencie gra nauczyciel. W miarę potrzeby dźwięk jest powtarzany przez nauczyciela.

Zabawa ,, Jaka to melodia?”

Nauczyciel puszcza z płyty Cd melodię piosenki poznanej wcześniej przez dzieci, lub nuci melodię piosenki. Dzieci mają odgadnąć, co to za melodia.

Zabawa muzyczno- ruchowa ,, Jestem muzykantem, konszabelantem”

Dzieci powtarzają słowa piosenki za nauczycielem i naśladują, to co robi.

Jestem muzykantem, konszabelantem- my muzykanci, konszabelanci,
Gram na bębenku, Gramy na bębenku
Gram na gitarze, gramy na gitarze
Gram na perkusji, gramy na perkusji
gram na grzechotce, gramy na grzechotce

Podsumowanie i zakończenie zajęć. Na koniec zajęć dzieci dostają buźki z jednej strony z uśmiechem, a z drugiej smutną miną. Podnoszą buźkę wesoła, jak zajęcia im się podobały, smutna, gdy im się nie podobało.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.