X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 14492
Przesłano:

Zajęcia korekcyjno kompensacyjne - litery podobno brzmiące

KONSPEKT ZAJĘĆ KOREKCYJNO – KOMPENSACYJNYCH

Nauczyciel:

Data: 05.02.2007
Klasa: 3 ZET
Czas trwania: 45 min

TEMAT: Litery podobnie brzmiące

Cele ogólne:

- usprawnianie funkcji percepcyjnych w zakresie spostrzeżeń wzrokowych i słuchowych

Cele szczegółowe:

W zakresie wiadomości uczeń:
- zna literkę „w” i „f”
- zna poszczególne części komputera (myszka, pulpit, klawiatura)
W zakresie umiejętności uczeń:
- potrafi skreślić wszystkie litery, które pojawiają się w tabelce więcej niż jeden raz
- potrafi wskazać wyraz zawierający określoną literkę w nagłosie, śródgłosie lub wygłosie
- potrafi przenieść za pomocą myszki wyrazy do odpowiedniej tabeli
- potrafi narysować przedmiot, który w swojej nazwie zawiera określoną literę
W zakresie postaw:
- wdrażanie do rozsądnego korzystania z komputera

Metody:

• Podające – opis, objaśnienie;
• Praktyczne - m. ćwiczebna

Formy pracy: zbiorowa jednolita
indywidualna jednolita

Pomoce dydaktyczne: słownik, karty pracy, kartoniki w kształcie koła i trójkąta, komputer

PRZEBIEG ZAJĘĆ


1. Przywitanie się z uczniami. Sprawdzenie listy obecności.

2. Ustalenie tematu lekcji – wykreślanka literowa
N. rozdaje uczniom kartę pracy. Poleca by wykreślić wszystkie litery, które pojawiają się więcej niż jeden raz.

3. Różnicowanie liter
N. czyta kolejno wyrazy. Podkreśla, że gdy usłyszą literkę „f” na początku, w środku lub na końcu wyrazu to podnoszą kółko, gdy usłyszą literkę „w” na początku, w środku lub na końcu to podnoszą trójkąt.

4. Praca przy komputerze – ułożenie wyrazów w odpowiedniej tabelce
Uczniowie włączają komputer. Następnie odszukują i otwierają na pulpicie komputera dokument, podpisany własnym imieniem.
Nauczyciel tłumaczy sposób wykonania zadania. Uczniowie porozrzucane wyrazy przyporządkowują do określonej części tabeli w/f.

5. Rysowanie przedmiotu, który w swojej nazwie zawiera określoną literę.
Uczniowie rysują przedmioty, które w swojej nazwie zawierają określoną literę. W zależności od czasu uczniowie mogą narysować więcej niż jeden przedmiot.

6. Pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.