X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 14390
Przesłano:

Warszawa stolicą Polski - konspekt zajęć

KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH

TEMAT:
WARSZAWA STOLICĄ POLSKI

PROWADZĄCY: ALICJA RYDZ - GRĘDA
CZAS TRWANIA: ok. 30 minut.

CELE:

CELE REWALIDACYJNE:

- usprawnianie funkcji manualnych poprzez samodzielne lub z pomocą wykonanie pracy plastycznej farbami plakatowymi,
- ćwiczenie precyzyjnych ruchów ręki i nadgarstka poprzez zamalowywanie farbami konturów syrenki warszawskiej, flagi stolicy,
- doskonalenie koordynacji wzrokowo – ruchowej poprzez umieszczenie etykiety w odpowiednim miejscu i przyklejenie jej,
- ćwiczenie spostrzegania wzrokowego poprzez wyszukiwanie różnic pomiędzy flagą Warszawy i flagą Polski,
- rozwianie umiejętności komunikowania się z otoczeniem poprzez słuchowy odbiór poleceń i reagowanie na nie,
- integrowanie pracy półkul mózgowych poprzez elementy ćw. wg. P. Dennisona.

CELE POZNAWCZE:

- zapoznanie wychowanków z nazwą stolicy Polski, godłem i flagą Warszawy.

CELE WYCHOWAWCZE:

- wdrażanie wychowanków do współdziałania w grupie i wspólnej pracy,
- wdrażanie wychowanków do pozostawienia w czystości miejsca pracy.

METODY: słowna, oglądowa, praktycznego działania, elementy metody P. Dennisona.

POMOCE DYDAKTYCZNE:

- kontur Polski, etykiety z napisem Warszawa, kontur syrenki warszawskiej, płyta CD z muzyką relaksacyjną, rozsypanka wyrazowa, flaga Warszawy narysowana na dużym arkuszu papieru, farby plakatowe, przygotowana plansza z poziomą ósemką.


I CZĘŚĆ WSTĘPNA

1. Przywitanie uczestników zajęć.
2. Wykonywanie prostych ćwiczeń z zakresu Gimnastyki Mózgu:
- ćwiczenia naprzemienne
- wodzenie ręką po narysowanej planszy poziomej ósemki, wodzenie ręką w powietrzu
- krążenie szyją
3. Przedstawienie tematyki zajęć.

II CZĘŚĆ WŁAŚCIWA

1. Podanie krótkich informacji: jak nazywa się stolica Polski, jak wygląda herb i flaga Warszawy.
2. Odszukanie na mapie Polski położenia stolicy.
3. Rozdanie wychowankom kartek z konturem Polski. Zadaniem dzieci jest odnalezienie zaznaczonej stolicy i przyklejenie w tym miejscu etykiety z napisem „Warszawa”.
4. Wykonywanie pracy plastycznej przy użyciu farb plakatowych– postać syrenki warszawskiej.
5. Wspólne pomalowanie flagi Warszawy narysowanej na dużym arkuszu papieru.
6. Ułożenie z rozsypanki wyrazowej napisu „Warszawa” i przyklejenie go nad flagą (wspólna praca wychowanków).
7. Wyszukiwanie przez dzieci różnic pomiędzy flagą Warszawy a flagą Polski.
8. Ekspozycja prac na tablicy w świetlicy.

III CZĘŚĆ KOŃCOWA

1. Podsumowanie zajęć poprzez przypomnienie informacji na temat Warszawy.
2. Porządkowanie miejsca pracy, świetlicy.
3. Podziękowanie za przybycie na zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.