X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 14243
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kolorowa łąka - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęc dla dzieci 5-6 letnich

Temat: Kolorowa łąka
Cel: Utrwalenie wiadomości na temat roślin i zwierząt łąkowych
Cele operacyjne:
Dziecko:
- potrafi wypowiadać się na temat
- potrafi podać nazwy niektórych roślin i zwierząt łąkowych
-układa puzzle
-potrafi liczyć
-współdziała w grupie
-potrafi wyciągać wnioski
-wykonuje pracę plastyczną

Metody:
- czynne ( zadań stawianych dziecku)
- słowne ( opowiadanie)
- aktywizujące

Formy:
- indywidualna, grupowa

Środki dydaktyczne:
- ilustracja łąki, pocięte obrazki owadów ( motyla, pszczoły, biedronki), kwiaty ( stokrotki, mleczu), miska z wodą, kostka do gry

PRZEBIEG:

1.Na tablicy powieszona ilustracja łąki zakryta papierem ,z wyciętymi okienkami, na których widnieją kropki od 1 do 6. W okienkach ukryte są fragmenty charakterystyczne dla łąki ( kwiatek,żaba, bocian, trawa, motyl, pszczoła),
Wyznaczone dziecko rzuca kostką ,podaje liczbę wyrzuconych oczek i odszukuje je na ilustracji. Otwiera okienko i mówi co widzi
Po odkryciu wszystkich okienek ,nauczycielka pyta czy dzieci domyślają się co przedstawia ukryta ilustracja- odpowiedzi dzieci
Odsłonięcie ilustracji , sprawdzenie wersji przedstawionych przez dzieci

2.Zachęcenie do wypowiedzi na temat : „ Za co lubimy łąkę?”

3.Zabawa ruchowa „ Bocian i żabki”
Przy muzyce żabki skaczą po łące , na przerwę w muzyce -żabki uciekają przed bocianem do wyznaczonego stawu

4. Układanie puzzli – odgadnięcie przedstawionych na ilustracji owadów
-dostarczenie krótkiej informacji na ich temat

5. Wyczarowanie kwiatków
Nauczyciel prosi aby dzieci zamknęły oczy, a sam wypowiada słowa zaklęcia podczas którego rozsypuje po sali stokrotki i mleczNastępnie pyta co wyczarowała- opisywanie wyglądu kwiatów,podanie drugiej nazwy dla mleczu- mniszek pospolity

6. Doświadczenie – wyciąganie wniosków
- miska z wodą -sprawdzenie co dzieje się z kwiatami w wodzie, co się dzieje z łodygą mniszka, gdy go rozdzielimy , a co z łodygą stokrotki

7. Taniec kwiatów wg Batii Strauss

8. Praca plastyczna- wykonanie kolorowej łąki z wykorzystaniem różnych technik- praca grupowa

9. Wystawa prac

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.