X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer publikacji: 13915

Dodawanie i odejmowanie w zakresie 25. Obliczenia pieniężne - płacenie

Konspekt zajęć z edukacji matematycznej w klasie II a
Krąg tematyczny:Zbliża się Boże Narodzenie
Temat dnia:Dlaczego lubimy Boże Narodzenie?
Temat zajęć:Dodawanie i odejmowanie w zakresie 25.Obliczenia pieniężne-płacenie.
Cele:
Uczeń:
-dodaje i odejmuje w zakresie 25,
-poprawnie stosuje skrót zł,
-potrafi korzystać z informacji i wykorzystać wiedzę w praktyce,
-kształtuje postawę aktywności i przedsiębiorczości,
- współpracuje w zespole,
-jest wrażliwy na potrzeby innych.

Metody i formy pracy:
-drama,
-słowna,
-praktycznego działania,
-praca w grupach i indywidualna/jednolita i zróżnicowana/


Środki dydaktyczne:
-plansza przedstawiająca wnętrze sklepu,
-kasa sklepowa,
-falsyfikaty monet i banknotów z wycinanki,
-naturalne eksponaty wraz z cenami,
-karty pracy ,
-podręcznik.

Przebieg:

1.Powitanie.
2.Wprowadzenie do zajęć-rozwiązanie zadań na indywidualnych kartach pracy.
3.Krótka rozmowa o przedświątecznych zakupach.
4.Zabawa w sklep.
5.Przerwa śródlekcyjna.
6.Praca w grupach:
Rozdanie kart pracy i cenników. Rozwiązanie i omówienie zadań.
Wyeksponowanie celów zajęć /kontynuacja podczas kolejnych zajęć/
-O czym były zadania tekstowe?
-Kto z naszej klasy wyróżnił się pracą na lekcji?
-Kogo można nazwać sprawnym matematykiem?
7.Praca domowa:
-treść zadania dla każdego ucznia-wklejenie do zeszytów,
-P.s.71 zad.2 /dla chętnych/.

ZAŁĄCZNIKI:
Poziom I
Oblicz sumy i różnice.Wpisz do tabelki wyniki od najniższego do najwyższego i odpowiadające im sylaby.Zapisz hasło.

22+10 =........ bi
10+ 9= ........ku
20-10=........ Ro
8+ 9 =.......za
7+ 7 =...... my
25- 5 =....... py

WYNIKI
SYLABY


HASŁO:........................................
Poziom II
Oblicz sumy i różnice.Wpisz do tabelki wyniki od najniższego do najwyższego i odpowiadające im sylaby.Zapisz hasło.

22+10 =........bi
10+ 9= ........ ku
20-10=........ Ro
8+ 9 =....... za
7+ 7 =...... my
25- 5 =....... py

WYNIKI
SYLABY


HASŁO:........................................
Poziom III
Oblicz sumy .Wpisz do tabelki wyniki od najniższego do najwyższego i odpowiadające im sylaby.Zapisz hasło.

10+ 5=........ku
8+ 2 =.......za
10+10=......py

WYNIKI
SYLABY

HASŁO:........................................


CENNIK

ŁAŃCUCH 6 zł
CUKIERKI 2 zł
BOMBKA 5 zł
SOPLE CHOINKOWE 6 zł
GWIAZDA 8 zł
RĘKAWICZKI 3 zł
CZAPKA 8 zł
SZAL 12 zł


KARTY DO PRACY W GRUPACH-3 POZIOMY
Przyjrzyjcie się cennikowi i rozwiążcie zadania:
1.Ile trzeba zapłacić za lampki na choinkę i cukierki?

Obliczenie:........................................

Odpowiedź:........................................

2.Rafał kupił gwiazdę na choinkę a Paweł łańcuch.Kto zapłacił więcej i o ile ?

Obliczenie........................................
Odpowiedź:........................................

3.W sklepie sprzedano:czapkę,szal i rękawiczki.Ile pieniędzy wpłynęło do kasy?

Obliczenie:........................................
Odpowiedź:........................................

Przyjrzyjcie się cennikowi i rozwiążcie zadania:
1.Ile trzeba zapłacić za cukierki i rękawiczki?

Obliczenie:........................................
Odpowiedź:........................................


2.Paweł kupił sople choinkowe.Dał kasjerce 10 zł.Ile otrzymał reszty?

Obliczenie:........................................
Odpowiedź:........................................


Rozwiążcie zadania:
1.Ile trzeba zapłacić za bombkę i rękawiczki?

Obliczenie:........................................
Odpowiedź:........................................

2.Ile to jest?
10zł +3zł=................
20zł-10zł=...............
15zł+ 5zł=...............


Zadania dodatkowe/do pracy domowej/.
DLA KAŻDEGO UCZNIA 1ZADANIE.

Bartek ma 25 zł.Co może kupić aby wydać wszystkie pieniądze? Podaj różne możliwości.
........................................
Jacek i Ewa kupili bombkę i sople choinkowe.Ile zapłacili?
........................................
Co możesz kupić za 15 zł?
........................................
Co możesz kupić za 20 zł?
........................................
Ile trzeba zapłacić za łańcuch i lampki?
........................................
Ile razem kosztuje szal i rękawiczki?
........................................
Ile kosztuje bombka i łańcuch?
........................................
Zbyszek kupił lampki na choinkę .Dał do kasy 20 zł.Ile otrzymał reszty?
Ile trzeba zapłacić za sople choinkowe i lampki?
........................................
Co możesz kupić za 16 zł?
........................................
Ile kosztuje gwiazda i czapka?
........................................
Ile kosztuje szal i sople choinkowe?
........................................
Ile to jest?
10zł+6zł=
19zł-5zł=
14zł+3zł=
25zł-11zł=
........................................
Ile razem kosztuje bombka i gwiazda?
........................................
Co można kupić za 11 zł?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2019 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.