X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 13058
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pasowanie na starszaka

Temat kompleksowy: „Muzyka jest wszędzie- wszyscy razem się bawimy”.
Temat dnia:” Przedszkolna orkiestra - pasowanie na starszaka"

Forma: indywidualna i zbiorowa
Metoda: słowna, oglądowa, twórcza.
Pomoce: płyty cd z nagraniem piosenki i brzmieniem instrumentów muzycznych, emblematy, ilustracje instrumentów muzycznych, instrumenty muzyczne.

Cel ogólny:
kształtowanie wrażliwości muzycznej u dzieci.

Cele operacyjne: dziecko
nawiązuję serdeczne kontakty z rówieśnikami i rodzicami,
poruszam się w rytm muzyki,
naśladuje ruchem sposób gry na instrumencie muzycznym
śpiewam I zwrotkę piosenki
rozpoznaję dźwięki znanych instrumentów muzycznych i wskazuję je na ilustracji
obserwuję dyrygenta i gram na instrumentach zgodnie z jego wskazaniami
reaguję ruchem na cichy i głośny dźwięk.

Przebieg zajęc:

1.Muzyczne powitanie: „ Wszyscy są witam was...”
2.Zabawa ruchowo – naśladowcza do piosenki „ Muzykanci”.
3.„Orkiestra” - wspólne słuchanie piosenki,krótka rozmowa kierowana pytaniami nauczyciela dotycząca treści utworu.
4.Zabawa słuchowo – ruchowa do w/w piosenki” Zgadnij kim jesteś?”. Dzieci wybierąją emblematy, słuchają piosenki i poruszaja się tylko poszczególne grupy - kiedy o nich śpiewamy.
5.Zabawa „ Zagraj, zaśpiewaj, posłuchaj”: kiedy dyrygent gra na bębenku pozostałe dzieci śpiewają I zwrotkę piosenki głośno, kiedy gra na grzechotce piosenkę śpiewamy cicho. Wersja druga: kiedy dyrygent gra głośno na bębenku dzieci tworzą coraz większe koło, kiedy dźwięk cichnie koło maleje.
6.Ćwiczenia słuchowe; „ Jaki to instrument”- rozpoznawanie brzmienia i wyglądu instrumentów muzycznych.
7.Zabawa „ Echo”- dzieci siedzą w kole odwrócone tyłem, ,dyrygent gra na wybranym instrumencie, zadaniem dzieci jest zgadnąc co to za instrument i powtórzyc słyszany rytm.
8.Instrumentacja piosenki pt.: „Orkiestra”: grają kolejno:

bębenki w rytmie: ti ti ta ti ti ta ta ta ta
grzechotki w rytmie: ti ti ti ti ti ti ti ti ti
talerze w rytmie: ta- a- a ta – a -a ta -a - a
pałeczki w rytmie: to to to to to to to to to to.

10.Test na zucha przedszkolaka - dzieci odpowiadaja na pytania nauczyciela słowami" tak - lub nie".
11. Test na przedszkolaka "Smakosza" - rozpoznawanie soku po smaku.
12.Uroczyste pasowanie przez wychowawcę i panią Dyrektor, wręczenie dyplomów.
13. Zakończenie zajęc wspólną zabawą do piosenki "Muzykancci".

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.