X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 13019
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zestaw grupowych gier i ćwiczeń psychologicznych podnoszących energię grupy - pedagogika twórczości

KONSPEKT ZAJĘĆ Z PEDAGOGIKI TWÓRCZOŚCI
Gr 5,6-latki
Prowadząca: mgr Magdalena Jarzębska - Kopka

Temat: Zestaw grupowych gier i ćwiczeń psychologicznych podnoszących energię grupy.

CELE:
- budowanie poczucia własnej wartości
- uczenie prawidłowej komunikacji
- uruchamianie procesów myślowych oraz emocji
- podnoszenie nastroju oraz integracja grupy
- budowanie zamiłowań do ruchu

METODY:
-słowna (objaśnienia)
- percepcyjna (bodźce dotykowe, wzrokowe)
- czynna (zadania i ćwiczenia)

FORMY:
- zbiorowa jednolita
- indywidualna niejednolita

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: jeden but, krzesełka

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1.”Ludzie do ludzi”- dzieci dobierają się w pary. Nauczyciel kieruje zabawą mówiąc, np..: ”nos do nosa”, “plecy do pleców”, “ręka do nogi” itd.. Dzieci wykonują polecenia. Kiedy pada hasło “Ludzie do ludzi” każdy zmienia partnera.

2. “Krąg”. Grupa staje w kręgu i podaje sobie but bez użycia rąk. But nie może wypaść.

3. “Krzesło elektryczne”- dzieci w kręgu trzymają się za ręce. W środku jest “elektryczne krzesło”. Zadanie polega na tym, aby zmusić sąsiadów do dotknięcia krzesła (nie wolno puszczać rąk). Ten kto dotknie krzesła odpada. Wygrywa to dziecko, które zostanie ostatnie.

4. “Pociągi”- dzieci w trójkach. Pierwsza osoba w każdym pociągu jest “buforem” - zamyka oczy i wyciąga ręce do przodu. Druga osoba jest “lokomotywą”- chwyta pierwszą za biodra, również zamyka oczy. Trzecia osoba jest “maszynistą” - trzyma drugą osobę i ma otwarte oczy - kieruje pociągiem.

5. Pantomima. Dzieci siedzą w kręgu. Jedna osoba wchodzi do środka i pokazuje innym czynność podaną wcześniej przez nauczyciela, np.:
- dekorowanie tortu
- niesienie tacy pełnej szklanek
- przeskakiwanie po kamieniach
- przechodzenie po śliskim lodzie
- wspinanie się na skałę
- nawlekanie igły
- niesienie ciężkiej walizki
- przewijanie dziecka
- drażnienie lwa
- szukanie igły w trawie
- itp.

6. Ćwiczenia oddechowe i rozciągające.

7. Zakończenie zajęć. Ewaluacja - rysowanie smutnych i wesołych buziek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.