X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 12988
Przesłano:

Poznaję różne smaki - konspekt indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych

KONSPEKT INDYWIDUALNYCH ZAJĘĆ REWALIDACYJNO – WYCHOWAWCZYCH DLA UCZENNICY UPOŚLEDZONEJ UMYSŁOWO W STOPNIU GŁĘBOKIM

TEMAT: POZNAJĘ RÓŻNE SMAKI

CELE OGÓLNE:

-umożliwienie polisensorycznego poznawania świata;
-poznanie treści wiersza J.Brzechwy pt.Entliczek – Pentliczek;
-zapoznanie z nazwami i smakami owoców;

CELE SZCZEGÓŁOWE:

-potrafi zdmuchnąć świeczkę;
-potrafi z pomocą nauczyciela śpiewać piosenkę i grać na bębenku;
-potrafi odpowiadać na proste pytania;
-zna aktualną porę roku i jej podstawowe oznaki;
-potrafi z pomocą nauczyciela powiedzieć prosty wierszyk;
-rozpoznaje poznane owoce i ich smaki;
-potrafi trzymać i rwać bibułę;
-potrafi współpracować z nauczycielem;

CELE REWALIDACYJNE:

-dostarczenie radości ze wspólnej zabawy , nauki i wspólnego spaceru;
-zapewnienie poczucia bezpieczeństwa;
-usprawnianie manualne dłoni;
-doskonalenie koordynacji wzrokowo – ruchowej.

METODY:
-słowna;
-pokaz;
-stymulacja;
-praktycznego działania.

FORMY PRACY – indywidualna.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
-olejek cytrynowy, lampka zapachowa, świeczka, zielony balonik, teksty wierszy, owoce , bibuła, karton, klej, woda , ręczniki papierowe, plastikowe miseczki i łyżeczki.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1.Powitanie.
2. Zapalenie lampki zapachowej , zdmuchnięcie zapałki, nalanie olejku zapachowego, wąchanie go , roztarcie kropelki na dłoni.
3. Smakowanie cytryny.
4. Zabawa świecą – zdmuchiwanie, przybliżanie ręki – odczuwanie ciepła.
5. Śpiew piosenki pt. Żabka mała i granie na bębenku.
6. Zabawa kolorem zielonym – zabawa zielonym balonikiem.
7. Rozmowa kierowana na temat pory roku.
8. Przypomnienie ostatnio poznanych wierszyków.
9. Wysłuchanie wiersza J. Brzechwy pt. Entliczek- Pentliczek.
10.Krótka rozmowa na temat treści wiersza.
11.Pokaz jabłka – dotykanie, oglądanie, wąchanie i smakowanie.
12.Poznanie innych owoców- czereśnie, truskawki, banany, pomarańcze, cytryna, brzoskwinia- oglądanie, dotykanie, wąchanie i smakowanie. 13.Dopasowywanie owocu do obrazka.
14.Zabawa w zgadywanie –jaki to owoc.
15.Praca plastyczno techniczna – wypełnianie konturu owocu skrawkami bibuły.
16.Umieszczenie pracy na wystawie.
17.Mycie i wycieranie rąk.
18.W nagrodę wychodzimy na spacer podziwiać wiosenno – letnią pogodę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.