X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 12930
Przesłano:

Uczymy się relaksować - scenariusz zajęć grupowych dla dzieci zdolnych

Temat: Uczymy się relaksować.

Blok tematyczny: Radzenie sobie ze stresem
Adresat: uczniowie zdolni
Autor: psycholog szkolny Agata Wons


Cel główny:
- wspomaganie umiejętności radzenia sobie ze stresem

Cele dodatkowe:
- zwracanie uwagę na odczucia w ciele
- rozpoznawanie napięć
- poznanie techniki relaksacji
- uświadomienie sobie wpływu myśli na odczucia w ciele

Formy pracy:
* grupowa

Pomoce do zajęć:
* CD z muzyką relaksacyjną
* tekst relaksacji „Moje magiczne miejsce”


Przebieg zajęć:

1. Przywitanie się i omówienie tematu zajęć.
2. Zwrócenie uwagi na ważność radzenia sobie ze stresem związanym z nauką i zdawaniem egzaminów.
3. Rozgrzewka w formie gimnastyki mózgu - ćwiczenia wzmacniające koncentrację uwagi wg Paula Dennisona.
4.Zdmuchiwanie świeczek - ćwiczenie wprowadzające - Usiądźcie wyprostowani i wyobraźcie sobie, że przed wami pali się sześć małych świeczek spokojnym, żółtym płomieniem. Za chwilę będziecie mogli zamknąć oczy i zdmuchnąć jedną świeczkę po drugiej. Odliczajcie proszę po cichu, ile zapalonych świeczek jeszcze pozostało. A do ich zdmuchiwania możecie wykorzystać swój czarodziejski oddech. Weźcie głęboki oddech, zamknijcie potem usta i wydmuchajcie je silnym strumieniem przez nos w kierunku płomienia świeczek. Abyście mogli dmuchać wystarczająco mocno, zaangażujcie do pracy swoją przeponę. Połóżcie jedną rękę na pępku i poczujcie, jak mocno wasz brzuch (dzięki przeponie) może poruszać tym powietrzem. W trakcie ćwiczenia zwróćcie uwagę jak odprężona staje się wasza głowa.
5. Mini-wykład dot. techniki relaksacji.
6. „Moje magiczne miejsce” – właściwa relaksacja przy muzyce.
7. Rozmowa z uczniami w kręgu-omówienie odczuć związanych z wykonywaniem ćwiczenia.
8. Rundka końcowa: „Jaki kolor ma twój nastrój w tej chwili”.
9.Podsumowanie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.