X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 12635
Przesłano:

Scenariusz cyklu spotkań czytelniczych dla kl. I - III w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

SCENARIUSZ CYKLU SPOTKAŃ CZYTELNICZYCH
w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
DLA KL. I –III MAJ’11

TEMAT: SPOTKANIA Z WRÓBELKIEM ELEMELKIEM.

CZAS TRWANIA : 4 spotkania po 20 minut

CELE OGÓLNE:
1.rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci,
2.kształtowanie umiejętności słuchania w skupieniu czytanego tekstu,
3.wzbogacanie zasobu słownictwa przyrodniczego,
4.poznawanie własnych możliwości dziecka przez aktywny udział w działaniach
5.angażowanie rodziców do czytania dzieciom
CELE SZCZEGÓŁOWE:
UCZEŃ:
*poznaje bohatera książki Hanny Łochockiej –Wróbelka Elemelka i jego znajomych
*bierze czynny udział w spotkaniu
*układa historyjki obrazkowe
*wyszukuje zwierzątka występujące w opowiadaniach
*wykonuje swoją własną książeczkę o wróbelku różnymi technikami plastycznymi
*czerpie radość z uczestnictwa we wspólnej zabawie
METODY:
- zabawowa, praktycznego działania
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Książka H. Łochockiej „ O wróbelku Elemelku”, kukiełki, rekwizyty do opowiadań, ilustracje do tekstu, obrazki historyjki do własnej książeczki, okładki do zdobienia, tekst bajki logopedycznej, zdjęcia ptaków, zwierząt i owadów, puzzle z ilustracją wróbelka, polecenie zadania do domu

PRZEBIEG:

I SPOTKANIE
1.Głośne i wyraźne czytanie opowiadania „Telemelefonik” przez mamę uczennicy, z ilustrowaniem treści tekstu przy pomocy: kukiełek, ilustracji i rekwizytów,
2.Ze zbioru zdjęć wybieranie bohaterów opowiadania- kto wystąpił w opowiadaniu?
3.Układanie przez dzieci historyjki obrazkowej do tekstu i próby opowiedzenia treści swoimi słowami

II SPOTKANIE
1.Układanie puzzli z ilustracją wróbelka
2.Zabawa- słuchanie bajki logopedycznej” Spacer Wróbelka Elemelka” i powtarzanie wyrazów dźwiękonaśladowczych i ruchów bohaterów bajki.

III SPOTKANIE
1.Indywidualne układanie historyjki o przygodzie wróbelka
2.Pokaz kilku książek dla dzieci i wspólne omówienie budowy książki
3.Połączenie ilustracji historyjki i okładki- wykonanie własnej książeczki
4.Kolorowanie obrazków w książeczce
ZADANIE DO DOMU NA WEEKEND
OZDOBIENIE OKŁADKI KSIĄŻECZKI

IV SPOTKANIE
1.Rozmowa z dziećmi o opowiadaniu- przypomnienie treści
2.Zabawa- przenoszenie słomką ziarenek w określonym czasie - który wróbelek zje więcej?- przeliczenie ziarenek
3.Oglądanie książeczek wykonanych przez dzieci i wykonanie wystawy książeczek w holu szkolnym
4.Nagrodzenie dzieci za udział w spotkaniach i wykonaną pracę / dyplomik i słodycze/.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.