X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11951
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jesienne zwyczaje burego misia - utrwalenie liczebników 1- 4. Scenariusz zajęć

Temat: Jesienne zwyczaje burego misia.- utrwalenie liczebników 1-4

Cele ogólne- zapoznanie ze sposobami przygotowania się niedźwiedzi do snu zimowego
-posługiwanie się liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie 4
- utrwalenie liczb 1- 4
Czas trwania : 40 minut
Rekwizyty – plansza z tekstem, sylwety niedźwiedzi , 8 kart, emblematy ,obręcze, karty pracy
cyfry 1-4 , tamburyno,
PRZEBIEG:

1 Wspólne odczytanie przez dzieci i nauczyciela, tekstu o niedźwiadku ( wyrazy w nawiasie zastępujemy obrazkami ) :
Daleko za (górami) ,za (lasami) mieszkał (niedźwiadek). Całą wiosnę i lato spędzał w (lesie). Nad rzeką łowił (ryby).Zjadał słodkie (jagody) i pachnące (grzyby).Bawił się z (pszczołami) i wypijał słodki (miód). Z pełnym brzuszkiem (niedźwiadek) późną jesienią wrócił w (góry). Tam będzie spał całą zimę w swojej gawrze.

2 .Wyjaśnienie pojęcia gawra-zimowe mieszkanie niedźwiedzia, czyli jama wyścielona liśćmi, która osłania go od mrozu i wiatru.

3. Recytacja fragmentu wiersza H. Łochockiej „ Spać się chce.” przez nauczyciela wraz z umieszczeniem na tablicy sylwet niedźwiedzi
Gdy z drzew ostatni spadnie liść
Do gawry człapie bury miś
Pod korzeniami sosny
Mości się w gawrze już dziś
I mruczy- Widzi mi się,
Że tak jak inne misie
Prześpię tak aż do wiosny.
Kolację zjem na zapas
I będę chrapać, chrapać.

4. Przeliczenie niedźwiadków na tablicy ( 1- 4 ); przyporządkowywanie liczmanów- kart z jedzeniem dla misiów: ryba, miód, jagody, grzyby.

5 Umieszczenie odpowiednich cyfr 1 ryba, 1 miód ,3 jagody, 2 grzyby.

6. Zabawa ruchowa z elementem liczenia „ Misie w domkach.”
Nauczycielka rozkłada po sali obręcze- domki .z wybraną liczbą Dzieci dostają emblematy z postacią misia. W czasie gry na tamburynie dzieci- misie, spacerują na czworakach między obręczami. Na przerwę w muzyce, dzieci zatrzymują się i patrzą jaką cyfrę pokazuje nauczyciel. Dzieci- misie siadają w obręczach po tyle ile wskazuje cyfra.

7. Dzieci siadają przy stolikach i wypełniają swoje karty pracy
Dzieci dorysowują w pętlach dowolne jedzenie dla niedźwiedzi zgodnie z podaną liczbą , a następnie łączą kropki ołówkiem ,aby dowiedzieć się kto się tam ukrył. Kolorują otrzymaną postać niedźwiedzia.
8. Na zakończenie zajęcia dzieci częstują się kanapkami ze słodkim miodem.

Opracowała: DOROTA ZBOŚ

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.