X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11194
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiersz E. Szelburg - Zarembiny "Słota"- poznanie właściwości wody. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć przyrodniczych dla 5-6 latków

Temat: Wiersz E. Szelburg- Zarembiny „ Słota”- poznanie właściwości wody.

Cel ogólny:
- poznanie właściwości wody,
- utrwalenie wiadomości na temat „ Jak powstaje deszcz”

Cele operacyjne:
- rozwija słuch fonematyczny,
- wie, jak powstaje deszcz,
- wzbogaci swoje słownictwo,
- pozna właściwości wody,
- wyciąga logiczne wnioski z przeprowadzonych doświadczeń.

Metody: słowne, aktywizujące, praktycznych doświadczeń.

Środki dydaktyczne: płyta CD, woda, mąka sól, cukier, olej, bańki mydlane, ilustracje, balonik, jajko, kapsel.


Przebieg:
1. Słuchanie odgłosów przyrody z płyty CD ( wiatr, burza, ulewa)
2. Słuchanie wiersza E. Szelburg- Zarembiny „ Słota”- omówienie treści.
3. Przypomnienie wiadomości nt. „ Jak powstaje deszcz”- omówienie ilustracji- krążenie wody w przyrodzie.
4. Zabawa ruchowa „ Omiń kałuże”.
5. Wykonywanie doświadczeń mających na celu poznanie właściwości wody oraz rozpuszczalności w niej niektórych substancji (mąka , cukier, sól, olej)
6. Doświadczenia i obserwacje „ Co pływa, co tonie?”
- Co wypiera balonik z wody?
- Kiedy metalowy kapsel pływa, a kiedy tonie?
- Czy kawałek plasteliny tonie w wodzie?
- Co ułatwia pływanie?
7. Ćwiczenia oddechowe „ Puszczanie baniek mydlanych”
8. Praca przy stolikach:

I grupa – łączenie po kropkach i kolorowanie parasoli.
II grupa – układanie w całość parasola.
III grupa – układanie obrazka z deszczowych kropli.


Opracowała: mgr Barbara Dziedzic Publiczne Przedszkole w Czarnej

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.