X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1104
Przesłano:

Scenariusz lekcji "Cechy idealnego sprzedawcy"

Klasa: 2TH
Przedmiot: ekonomika handlu
Czas trwania lekcji: 45 minut

Cele kształcenia:

- uświadomienie uczniom wymaganych cech w zawodzie sprzedawcy
- kształtowanie umiejętności pracy w grupie

Cele operacyjne:

Uczeń wie:
- jakie cechy powinien posiadać idealny sprzedawca
Uczeń rozumie:
- wymóg posiadania szeregu pozytywnych cech w zawodzie sprzedawcy
Uczeń potrafi:
- wskazać podobieństwa i różnice pomiędzy sylwetką idealnego sprzedawcy z różnych punktów widzenia
- wyjaśnić wpływ poszczególnych cech na pracę sprzedawcy
- dokonać selekcji cech sprzedawcy na pożądane i niepożądane w tym zawodzie.

Metody i formy pracy:
- metoda dywanika pomysłów

Materiały i środki dydaktyczne:
- dywaniki pomysłów, kolorowe pisaki, paski papieru

Przebieg lekcji:

1.Sprawy organizacyjne.

2.Podanie tematu lekcji.

3.Podział klasy na 4 grupy. Każda grupa dostaje zapisaną na kartce treść zadania:
Grupa I: Jesteś właścicielem ( kierownikiem ) sklepu i chcesz przyjąć do pracy sprzedawcę. Zastanów się, jakie cechy powinien mieć kandydat do pracy, którego chcesz zatrudnić. Odpowiedzi zapisz na paskach papieru, które należy umieścić na dywaniku pomysłów.
Grupa II: Jesteś właścicielem ( kierownikiem ) sklepu i chcesz przyjąć do pracy sprzedawcę. Zastanów się, które z cech kandydatów uznasz za niepożądane w tej pracy. Odpowiedzi zapisz na paskach papieru, które należy umieścić na dywaniku pomysłów.
Grupa III: Jesteś klientem sklepu. Na paskach papieru wypisz cechy, jakimi powinien wykazywać się sprzedawca, abyś poczuł się doskonale obsłużony. Paski z odpowiedziami umieść na dywaniku pomysłów.
Grupa IV: Jesteś klientem sklepu. Na paskach papieru wypisz cechy sprzedawcy, które mogłyby spowodować, że jako klient poczujesz się źle obsłużony. Paski z odpowiedziami umieść na dywaniku pomysłów.

4.W trakcie wykonywania zadań nauczyciel obserwuje prace uczniów i wyjaśnia ewentualne wątpliwości.

5.Liderzy grup dywaniki pomysłów z umieszczonymi na nich odpowiedziami zawieszają na ścianach i na forum klasy omawiają rezultaty pracy.

6.Podsumowaniem lekcji jest wypisanie na tablicy cech sprzedawcy z punktu widzenia właściciela sklepu wspólnych i różnych z cechami z punktu widzenia klienta sklepu.

7.Nauczyciel słownie podsumowuje pracę uczniów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.