X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 10712
Przesłano:

Wiosenne zabawy - scenariusz zajęć w świetlicy szkolnej

Osoba prowadząca: Żaneta Jankowska

Temat: Wiosenne zabawy.

Cel główny: Doskonalenie sprawności ruchowej dzieci poprzez gry i zabawy przy muzyce.

Cele operacyjne:
Uczeń:
nawiązuje pozytywne relacje z rówieśnikami poprzez współdziałanie w grupie rówieśniczej,
odczuwa radość wspólnej zabawy,
doskonali zwinność i zręczność,
odczuwa stan relaksu i odprężenia,
doskonali płynność ruchów,
poznaje możliwości własnego ciała,
rozwija ruchową inwencję twórczą,
rozwija koordynację ruchową,
Metody: zabawy muzyczne i ruchowe,
Formy:grupowe,
Środki dydaktyczne: magnetofon, płyta CD z muzyką relaksacyjną, chusta animacyjna, piłeczki


Przebieg zajęć:

1.Zabawa na powitanie: gra muzyka, dzieci chodzą po sali, kiedy muzyka cichnie dzieci witają się łokciami, piętami, plecami itp.

2. „Wiosenne kwiaty”- Uczestnicy trzymają chustą za uchwyty. Każdy z nich odlicza od 1 do 5, następnie nauczyciel przyporządkowuje poszczególnym numerom różne rodzaje kwiatów: 1- sasanki, 2- żonkile, 3-niezapominajki, 4- krokusy, 5- przebiśniegi. Dzieci wachlują chustą. Gdy jest ona wysoko, prowadzący wymienia nazwę kwiatów, a osoby należące do tych rodzajów, przebiegają pod chustą zamieniając się miejscami. Na hasło wiosna wszyscy zamieniają się miejscami.

3. „Calineczka”- gra muzyka, jedna osoba siedzi na środku chusty z nogami pod brodą. Pozostali uczestnicy trzymają chustę za brzeg. Zwracają się w prawą stronę, idąc powoli zawijają siedzącego do wysokości ramion, gdy cichnie muzyka dzieci równocześnie i szybko wycofują się.

4. Rysujemy leniwe ósemki najpierw wodząc palcem w powietrzu, a następnie rysując na kartce. Dzieci przekształcają ósemki w motyle.

5. „Deszczowa chmura”-część osób trzyma chustę tworząc chmurę, reszta dzieci spaceruje po sali przy dźwiękach muzyki. Kiedy muzyka cichnie, chmura stara się zmoczyć (nakryć) jak najwięcej osób.

6. „Piłką do celu” -grupa wachluje chustą na której jest piłeczka. Ma ona wpaść do otworu znajdującego się w środku chusty.

7. „Kolory”- dzieci siedzą na rozłożonej chuście, nauczyciel mówi dany kolor i dzieci, które siedzą na tym kolorze muszą jak najszybciej obiec jedno okrążenie wokół chusty dziecko, które dobiegnie pierwsze na swoje miejsce mówi kolor.

8. „Rekin”-uczestnicy siedzą w kręgu trzymając chustę na wysokości barków. Są oni turystami kąpiącymi się w morzu. Pod chusta jest jedna osoba- rekin, który poluje na turystów, wciągając ich za nogi pod chustę. Kiedy rekin wciąga ofiarę pod wodę, ta krzyczy „rekin”.Na pomoc przybiega ratownik stojący za turystami na brzegu i stara się uratować turystów ciągnąc ich za ręce. Osoba wciągnięta do morza staje się rekinem.

19. „Wesołe masażyki” -dzieci siedzą w kole i słuchając muzyki relaksacyjnej oraz czytanych wierszyków, wykonują masaż na plecach dziecka siedzącego przed nim.


Opracowała : Żaneta Jankowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.