X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 10132
Przesłano:

Scenariusz zajęć dziennych - "Piszemy księgę domu"

Urszula Guzewska
ZSP Szkoła Podstawowa
Im. Józefa Jagielskiego
ul. Staszica 5

Urszula Guzewska
Nauczyciel kontraktowy.
Dn. 12.01.2010r.


SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Temat zajęć: Piszemy księgę domu.

Cele:
- czytanie wiesza ze zrozumieniem;
- uzupełnianie diagramu;
- stopniowanie przymiotników;
- dodawanie i odejmowani liczb sposobem pisemnym.

Cele operacyjne:
- czyta wiesz ze zrozumieniem
- potrafi poprawnie uzupełnić diagram;
- potrafi poprawnie stopniować przymiotniki;
- potrafi dodawać i odejmować liczby sposobem pisemnym

Metoda: podająca, problemowa, pogadanka.
Środki dydaktyczne: podręcznik i ćwiczenia cz. 2 „Już w szkole”.
Dział programu realizowanego: Już w szkole.

Przebieg zajęć:

1. Wprowadzenie w tematykę zajęć – rozmowa o rodzinie (w kręgu).
2. Głośne czytanie przez dzieci wiersza Jana Gałkowskiego „Album rodzinny”. Wypowiedzi na temat wiersza, odwołanie się do własnych przeżyć.
3. Uzupełniania zdań w zeszycie ćwiczeń na podstawie wiersza Jana Gałkowskiego „Album rodzinny”.
4. Uzupełnianie diagramów podanymi wyrazami. Układanie hasła zgodnie z podanym kodem.
5. Stopniowanie przymiotników – uzupełnianie tabelki.
6. Uzupełnianie zdań wybranymi przymiotnikami we właściwej formie.
7. Odczytywanie informacji o pierwszym aparacie fotograficznym i pierwszej fotografii.
8. Śpiewanie piosenki „O babci”.
9. „Fotografie ze starego albumu” – obliczanie sum.
- wypowiedzi dzieci nt. ilustracji znajdującej się w zeszycie ćwiczeń,
- odczytywanie wieku poszczególnych członków rodziny,
- pisanie i obliczanie działań zgodnie z poleceniem w zeszycie ćwiczeń.
10. „Ile jest zdjęć” – odejmowanie sposobem pisemnym. Wspólne rozwiązywanie zadania.
11. „Ile dni rodzina wypoczywała” – rozwiązywanie zadania tekstowego.
- głośne czytanie przez dzieci treści zadania, ustalenie danych, szukanych i sposobu obliczenia.
- obliczanie sposobem pisemnym.
12. Ćwiczenie w dodawaniu i odejmowaniu liczb sposobem pisemnym. Porządkowanie wyników. Uzupełnianie tabel i odczytywanie hasła.
13. Zadanie pracy domowej.
14. Podsumowanie dnia.

Ćwiczenia do wykonania: czytanie wiersza Jana Gałkowskiego „Album rodzinny”. wypowiedzi na temat wiersza, uzupełniania zdań w zeszycie ćwiczeń na podstawie wiersza Jana Gałkowskiego „Album rodzinny”, uzupełnianie diagramów podanymi wyrazami, układanie hasła zgodnie z podanym kodem, stopniowanie przymiotników – uzupełnianie tabelki, uzupełnianie zdań wybranymi przymiotnikami we właściwej formie,
odejmowanie i dodawanie liczb sposobem pisemnym.

Niezbędne pomoce do przeprowadzenia lekcji: zdjęcia przyniesione przez dzieci – stare fotografie rodzinne, diagram i karteczki z rzeczownikami, nagranie CD z piosenką „O babci”, karta pracy.




oprac. Urszula Guzewska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.