X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 10130
Przesłano:

Scenariusz zajęć dziennych - "Poznajemy prawa dzieci"

Urszula Guzewska
ZSP Szkoła Podstawowa
Im. Józefa Jagielskiego
ul. Staszica 5

Nauczyciel kontraktowy.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Temat zajęć: Poznajemy prawa dzieci.

Cele:
- Obliczenia zegarowe i kalendarzowe
- Wyjaśnienie pojęć: „rzecznik praw dziecka „ i „rzecznik praw ucznia”
- Łączenie rzeczowników z przymiotnikami w l.poj., i l. mn.;
- Mnożenie, dzielenie, dodawanie i odejmowanie liczb wielocyfrowych;
- Rozwiązywanie zadań tekstowych;

Cele operacyjne:
- Potrafi wykonywać obliczenia zegarowe i kalendarzowe,
- Zna pojęcia: „rzecznik praw dziecka „ i „rzecznik praw ucznia”
- Potrafi łączyć rzeczowniki z przymiotnikami w l.poj., i l. mn.;
- Potrafi mnożyć, dzielić, dodawać i odejmować liczby wielocyfrowe;
- Umie rozwiązać poprawnie zadanie tekstowe;

Metoda: podająca, problemowa, praktyczna.
Środki dydaktyczne: podręcznik sem.2 i ćwiczenia cz. 4 „Już w szkole”, kl. 3
Dział programu realizowanego: Świat dzieci.

Przebieg zajęć:

1. Wprowadzenia do zajęć – „Nadaję Ci prawo do .......”
2. Zabawa ruchowa przy piosence „Ojciec Wergiliusz”.
3. Obliczenia zegarowe i kalendarzowe.
4. „Mam prawo do ....”wskazywanie przykładów takich zachowań i sytuacji z życia codziennego, w których dziecko ma swoje prawo do zabrania głosu., wyrażenia sądu lub opinii.
5. Konwencja Praw Dziecka – prawa dla wszystkich dzieci.
6. Rozmowa z uczniami nt. Rzecznika Praw Dziecka (funkcja „rzecznika”)
7. Zapisanie notatki nt. Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Ucznia.
8. Ćwiczenia w łączeniu rzeczowników z przymiotnikami w liczbie pojedyńczej i liczbie mnogiej, określanie ich rodzajów.
9. Uzupełnianie zdań wybranymi wyrazami (z ustawy międzynarodowej).
10. Zorganizowanie sejmiku dzieci i ustalenie najważniejszych ich praw.
11. Wspólne redagowanie sprawozdania z obrad sejmiku dziecięcego.
12. Mnożenie, dzielenie, dodawanie i odejmowanie liczb wielocyfrowych.
13. Kolejność wykonywania działań – ćwiczenia utrwalające.
14. Rozwiązywanie zadań tekstowych
15. Podsumowanie dnia.

Ćwiczenia do wykonania: Obliczenia zegarowe i kalendarzowe. Zapisanie notatki nt. Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Ucznia, ćwiczenia w łączeniu rzeczowników z przymiotnikami w liczbie pojedyńczej i liczbie mnogiej, określanie ich rodzajów, uzupełnianie zdań wybranymi wyrazami (z ustawy międzynarodowej), mnożenie, dzielenie, dodawanie i odejmowanie liczb wielocyfrowych, kolejność wykonywania działań – ćwiczenia utrwalające, rozwiązywanie zadań tekstowych.


Niezbędne pomoce do przeprowadzenia lekcji: kartoniki z cyframi rzymskimi, encyklopedia, plansza z konturami mapy świata, wycinki z gazet, rysunki, ilustracje dzieci, słowniki języka polskiego, laska dla przewodniczącego sejmiku.

Własne uwagi: lekcja przebiegła według zaplanowanego toku, cele lekcji zostały zrealizowane, dzieci aktywnie i z wielką radością brały udział w sejmiku. Zaplanowane formy i metody okazały się trafne do wybranej lekcji.

Opinia opiekuna stażu: ........................................
........................................



Opiekun stażu: oprac. Urszula Guzewska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.