KONSPEKT ZAJĘĆ
Temat zajęć: L jak lalka.
Cel główny:
• poznanie obrazu graficznego litery „l”: małej i wielkiej litery, drukowanej i pisanej
Cele szczegółowe:
Dziecko:
• zna obraz graficzny litery „l.L”;
• rozpoznaje literę „l,L” w toku zabawy;
• rozpoznaje głoskę „l” w nagłosie i wygłosie wyrazów;
Czas trwania: 30 minut.
Metody: słowna, oglądowa.
Formy: indywidualna, grupowa.
Środki dydaktyczne: tablica multimedialna z dostępem do internetu – youtube: Litera L bajka edukacyjna,
karty przedstawiające różnego rodzaju lalki, postacie lalek, monografia litery „l,L”,
obrazki dydaktyczne, „l” w nagłosie i wygłosie.
Załącznik nr 1 kolorowanka lalki.
Prowadzący: Małgorzata Łyczek
Przebieg zajęć:
1. Wprowadzenie do tematu zajęć:
• Oglądanie filmiku na platformie youtube: Litera L bajka edukacyjna.
• Przedstawienie plansz z wizerunkiem różnych lalek oraz prawdziwych lalek - zabawek. Rozmowa na temat przedstawionych plansz. Dzieci wymieniają usłyszane słowa i rozpoczynające się na literę „l” oraz inne znane.
2. Wyraz podstawowy – Lalka
• Liczenie głosek w wyrazach podstawowych.
• Układanie schematu wyrazów z białych cegiełek.
• Budowanie modelu głosowego wyrazów za pomocą kolorowych kartoników w miejsca poznanych wcześniej liter ( spółgłoski – kolor niebieski, samogłoski – kolor czerwony).
3. Zapoznanie z obrazem graficznym wielkiej i małej litery „l”
• próby samodzielnego pisania na tablicy multimedialnej
4. Ćwiczenia słuchu fonetycznego – głoska „l” w nagłosie i wygłosie wyrazów.
• Dzieci wymieniają słowa zaczynające się na głoskę ”
5. Indywidualna praca przy stoliku.
• Kolorowanie postaci lalki
6. Ewaluacja zajęć:
• Po zakończonych zajęciach nauczyciel prosi by dzieci usiadły w kole i podniosły dłoń jeśli są zadowolone z przeprowadzonych zajęć. Jeśli nie są, są proszone o wypowiedz dlaczego nie są usatysfakcjonowane.
Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz 