X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 53673
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wielkanoc z zajączkiem - zabawy matematyczne. Scenariusz zajęć hospitowanych

Scenariusz zajęć hospitowanych
Prowadząca: Jolanta Przywitowska
Data: 5.04.2023r
Temat: „Wielkanoc z zajączkiem”- zabawy matematyczne
Metody pracy: podająca, praktycznego działania, problemowa
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Środki dydaktyczne:
Zabawa integracyjna „ Witaj nam nowy dniu”, Piosenka „ Wielkanocny zając” , ilustracje do piosenki: zając, kurka pisanki , mazurek jajko w trawie, baranek, kolorowe pisanki duże papierowe na tablicy, koszyczek dla każdego dziecka oraz pisanki styropianowe różnej wielkości, piosenka „ Wpadł zajączek z życzeniami”, kartka biała, kostka do gry duża, Karta pracy
Cele:
• dz. określa nastrój utworu
• odpowiada na pytania dotyczące treści piosenki
• przelicza elementy w zakresie 6
• stosuje liczebniki porządkowe
• określa wielkość pisanek ( mała, średnia, duża)
• segreguje przedmioty , tworząc zbiory wg. określonej cechy
• porównywanie liczebności zbiorów,
• określa położenie przedmiotu stosując właściwe określenia: nad, pod, obok, za
• rozwiązuje proste zadania z treścią
• utrwala strony lewa- prawa

Przebieg zajęć
1. „Witaj nam nowy dniu”- piosenka integracyjna
2. „ Wielkanocny zając”- wprowadzenie do zajęć – piosenka w wykonaniu nauczyciela.
1. Czy wy to słyszycie,
Czy wy o tym wiecie?
Wielkanocny zając
Chodzi dziś po świecie!

2. Poprosił, by jajka
przyniosła mu kurka.
Malował pisanki
Skosztował mazurka

3. Schował niespodzianki
Dla dzieciaków w trawie
I razem z barankiem
Spogląda ciekawie
4. Z życzeniami spiesząc,
O wszystkich pamięta
I dużo dobrego
Życzy na te święta!

Omówienie nastroju oraz treści piosenki. Nauczyciel zadaje pytania. Kto chodził po świecie?, O co poprosił kurkę? Co robił?, Z kim spoglądał ciekawie?, Co zrobił na koniec utworu?

3. Zabawa matematyczna „ Wielkanocne koszyczki”
• Segregowanie jajek wg. wskazanej cechy, tworzenie zbiorów
• Stosowanie określeń : mały, średni, duży
• Poprawne przeliczanie w zakresie 6
• Stosowanie liczebników porządkowych
• Przeliczanie oczek na kostce i odwzorowanie wskazanej ilości
• Wykonywanie prostych zadań z treścią
• Zawieszanie dużych jajek na gałązkach brzozy
4. Zabawa ruchowo – muzyczna „ Wpadł zajączek z życzeniami”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2026 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.