Numer: 53326
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bawimy się kolorami. Konspekt zajęć, 4 latki

KONSPEKT ZAJĘĆ
TEMAT KOMPLEKSOWY: „Gra w kolory”
TEMAT ZAJĘĆ: „Bawimy się kolorami”- kształtowanie u dzieci umiejętności w zakresie praktycznego stosowania wiedzy i umiejętności analitycznego myślenia oraz umiejętności matematycznych.
GRUPA:3,4-latki
PODSTAWA PROGRAMOWA:
Obszar IV Poznawczy obszar rozwoju dziecka. Dziecko przygotowane do podjęcia nauki w szkole:
1. wyraża swoje rozumienie świata, zjawisk i rzeczy znajdujących się w bliskim otoczeniu za pomocą komunikatów pozawerbalnych: tańca, intencjonalnego ruchu, gestów, impresji plastycznych, technicznych, teatralnych, mimicznych, konstrukcji i modeli z tworzyw i materiałów

7. eksperymentuje rytmem, głosem, dźwiękami i ruchem, rozwijając swoją wyobraźnię muzyczną; słucha, odtwarza i tworzy muzykę, śpiewa piosenki, porusza się przy muzyce i do muzyki, dostrzega zmiany charakteru muzyki,

9. czyta obrazy, wyodrębnia i nazywa ich elementy, nazywa symbole i znaki znajdujące się w otoczeniu, wyjaśnia ich znaczenie;
12. klasyfikuje przedmioty według: wielkości, kształtu, koloru, przeznaczenia, układa przedmioty w grupy, szeregi, rytmy, odtwarza układy przedmiotów i tworzy własne, nadając im znaczenie, rozróżnia podstawowe figury geometryczne (koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt);

15. przelicza elementy zbiorów w czasie zabawy, prac porządkowych, ćwiczeń i wykonywania innych czynności, posługuje się liczebnikami głównymi i porządkowymi, rozpoznaje cyfry oznaczające liczby od 0 do 10, eksperymentuje z tworzeniem kolejnych liczb, wykonuje dodawanie i odejmowanie w sytuacji użytkowej, liczy obiekty, odróżnia liczenie błędne od poprawnego;

CEL GŁÓWNY: rozwijanie myślenia matematycznego
CELE OPERACYJNE: dziecko:
-Potrafi przeliczać z zakresie 1-3 liczebnikami głównymi
-potrafi klasyfikować przedmioty wg kolorów
-potrafi dopasowywać kolory do przedmiotów rzeczywistych np. zielony-trawa
-potrafi dopasować ilość przedmiotów do oczek na kostce
-potrafi nazywać kolory podstawowe
- potrafi tańczyć
METODY PRACY:
Podająca: objaśnienie zadań,
Praktycznego działania: udział w zabawach : taniec, zabawy ruchowe, dopasowywanie obrazków, przeliczanie
FORMA PRACY:
- indywidualna
POMOCE:
Ilustracje, przedmioty w różnych kolorach , kartoniki z liczmanami, apaszka do tańca, ilustracje z kostką do gry z różną ilością oczek.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Powitanie piosenką : „ Siedzę w kole grzecznie”
2. Przedstawienie przedmiotów w różnych kolorach, segregacja wg kolorów na grupy.
3. Dopasowywanie ilości przedmiotów do oczek na kostce .
4. Przeliczanie liczebnikami głównymi
5. Z. R. orientacyjno-porządkowa „Wietrzyk”
6. Dopasowywanie kolorów do przedmiotów rzeczywistych zielony, żóły i czerwony pomponik do owoców i warzyw ogórek, cytryna i pomidor.
7. Z.R. naśladowcza „ 1,2,3” . Nauczyciel wskazuje ilość oczek na kostce i zadaniem dziecka jest podskoczyć , klasnąć tyle razy ile wskazuje ilość oczek na kostce. Dziecko wybiera obrazek z rodzajem zadania. (piktogram)
8. Podziękowanie za zabawę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2025 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.