Numer: 53262
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Uważny na siebie i innych. Scenariusz poranka przedszkolnego

Scenariusz zajęć z zakresu aktywności społecznej z wykorzystaniem ćwiczeń "Gimnastyki Mózgu"
Ilona Wasilewska Przedszkole nr.109 „LUDECZKOWO”
UWAŻNY NA SIEBIE I INNYCH
Zajęcia realizowane w grupie dzieci 3 – letnich

Cele główne:
-budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby
-kształtowanie kreatywnego wypowiadania się poprzez zastosowanie ćwiczeń ,,Gimnastyki Mózgu” z zakresu Kinezjologii Edukacyjnej

Cele operacyjne:
Dziecko:
- wczuwa się w określone sytuacje i rozwija wrażliwość oraz wyobraźnię
- rozwija świadomość własnego ciała
- kształtuje orientację w schemacie ciała
- integruje się ze środowiskiem grupy
- kształtuje uważność na siebie i innych
- kształtuje prawidłową wymowę

Metody:
-praktyczna
-aktywizująca

Formy pracy:
-zbiorowa

Środki dydaktyczne:
- tablica z obrazkami (symbolami przedstawiającymi różne nastroje)

Przebieg zajęcia:
1. Poranek
Zabawa z piosenką
• Wspólne śpiewanie piosenki z gestami „Dzień dobry, witam Was.....”
Ćwiczenia z zakresu Kinezjologii Edukacyjnej „Gimnastyka mózgu”
• Krzyżujemy nóżki, rozplatamy – wykonujemy tę czynność kilkukrotnie
• Sięgamy do ucha przez głowę przecinając linię ciała – raz na jedną stronę, raz na drugą stronę
Polecenie, którego tu używam to „Sprawdzamy czy nie mamy Żabki w uchu i ją wyciągamy”
• Spacerujemy rączkami po swoim ciele w dół i do w górę
Zabawa paluszkowa
• „Całują się paluszki” – wyciągamy rączki do przodu i spotykają się nasze paluszki
Ręce mamy wyprostowane i lekko odrywamy i dotykamy swoich paluszków.
Siadamy na macie

Ćwiczenia ortofoniczne
• „Ruszają nasze konie” – kląskanie z rytmicznym klepaniem się po nogach
Możemy kląskając zmieniać dowolnie tempo kląskania

Ćwiczenia rozciągające
• „Wychodzą koty na płoty” – wyciągamy nogi do przodu i palce mamy zadarte do góry
Wyjmujemy wymyślone koty z kieszeni i stawiamy je na naszych nogach. Koty wędrują wraz z naszymi wędrującymi palcami po nogach, aż złapiemy się za palce u nóg.
„Idą kotki idą Miał, miał, miał „
„Gonią je pieski Hau, hau, hau”

Zaplatam nóżki i możemy naśladować różne zwierzęta, które dzieci chcę

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2025 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.