X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50634
Przesłano:

Utrwalanie tabliczki mnożenia z wykorzystaniem gier i zabaw. Scenariusz lekcji

Scenariusz lekcji
Edukacja matematyczna
Klasa IIc

Temat: Utrwalanie tabliczki mnożenia z wykorzystaniem gier i zabaw.

Cele lekcji:
Uczeń
 Dokonuje obliczeń pamięciowych tabliczki mnożenia ( w zakresie 50).
 Rozwija logiczne myślenie.
 Rozumie istotę mnożenia i dzielenia.
 Rozumie zasadę przemienności mnożenia.
 Rozwiązuje zadanie z treścią, zapisuje działania i odpowiedzi na pytania.
 Zna zasady gry ,, Ja mam, kto ma?”.

Metody realizacji:
- przekazywanie wiedzy (pokaz, wyjaśnienie, rozmowa),
- zdobywanie wiedzy (praktyczne działanie, ćwiczenia).
Formy pracy:
- praca indywidualna,
- praca grupowa,
- praca zespołowa.
Pomoce dydaktyczne:
- zeszyt przedmiotowy, karty do gry ,,Ja mam, kto ma?”, kostki do gry, karta pracy z zadaniami tekstowymi, karta pracy utrwalająca tabliczkę mnożenia ,, Ślimak”, karta pracy do zakreślania wyników, komputer oraz projektor.

Umiejętności kluczowe:

Kompetencje matematyczne rozwijane podczas zajęć:
 Umiejętność mnożenia
 Umiejętność logicznego myślenia, śledzenia toku rozumowania innych
Kompetencje społeczne rozwijane podczas zajęć:
 Umiejętność pracy zespołowej ( współdziałanie i współpraca oraz umiejętność rywalizacji z przestrzeganiem ustalonych zasad).

Przebieg lekcji

1. Przywitanie dzieci.
2. Rozwiązanie działań, których hasłem będzie wprowadzenie do tematu zajęć (tabliczka mnożenia).
3. Zaznajomienie dzieci z tematem zajęć. Określenie warunków oceny pracy uczniów. Pogadanka nt. konieczności nauki tabliczki mnożenia. Próba odpowiedzi na pytanie: ,,W jakich sytuacjach codziennych wykorzystujemy tabliczkę mnożenia?”.
4. Przypomnienie pojęcia iloczynu i ilorazu.
5. Analiza zadań z treścią.
6. Kostki do gry – mnożenie w zakresie 50. Uczniowie w parach rzucają parą kostek do gry. Wyniki kolorują swoim kolorem kredki na planszy.
7. Domino matematyczne- „Ja mam, kto ma”. Praca w grupach.
8. Praca indywidualna, zaznaczanie na karcie pracy ,,Ślimak” czynników
i ilorazów.
9. Ćwiczenie interaktywne w multibooku.
10. Podsumowanie zajęć, ocena pracy uczniów. Zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.