X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50635
Przesłano:

Już wiem, kiedy pisać ó! - zajęcia utrwalające zasady pisowni ó. Scenariusz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNYCH
Temat: Już wiem, kiedy pisać „ó”! – zajęcia utrwalające zasady pisowni ó
Założenia organizacyjne:
czas: 45 min
uczestnicy: uczniowie klasy IV s
prowadzący: Małgorzata Zawadzka

Metody pracy:
- rozmowa
- praca z zeszytem ćwiczeń
- kart pracy

Formy pracy:
- indywidualna
- grupowa

Usprawnianie zaburzonych funkcji:
- usprawnianie koordynacji wzrokowo- słuchowo- ruchowej
- ćwiczenie pamięci wzrokowej i spostrzegawczości wzrokowej
- ćwiczenia w czytaniu i pisaniu
- utrwalanie reguł ortograficznych dotyczących pisowni „ó”
- usprawnianie koncentracji uwagi
- ćwiczenie logicznego myślenia

Cele lekcji:
- uczeń potrafi przeczytać tekst
- umie wskazać wyrazy „ó” w zdaniu
- potrafi dokonać analizy ortograficznej wyrazów z „ó”
- potrafi złożyć obrazek w całość

Przebieg zajęć:
Faza organizacyjno – mobilizująca
Uczniowie wykonują ćwiczenie „Gimnastyki mózgu”- alfabetyczne ósemki.

Faza intensywnej i efektywnej pracy terapeutycznej
Każdy z uczniów otrzymuje komplet dwóch jednakowych obrazków. Na jednym jest oznaczony schemat pocięcia, na drugim została zapisana reguła pisowni „ó”- ten zestaw jest pocięty. Po ułożeniu obrazków uczniowie odczytują zapisane zasady.
Uczniowie czytają tekst z ćwiczenia 2 ze strony 35 podkreślają w nim wyrazy
z "ó". Nauczyciel sprawdza stopień zrozumienia tekstu , zadając pytania:
- Co jest tematem tego tekstu?
- Jacy bohaterowie występują w opowiadaniu?
- Dlaczego podwórko się zmieniło?
- Dzięki czemu podwórko się zmieniło?
Następnie uczniowie piszą pytania do zamieszczonych odpowiedzi.
Nauczyciel wraz z uczniami dokonuje analizy ortograficznej tych wyrazów ("ó" wymienne, niewymienne i w zakończeniach).Uczniowie uzupełniają tabelkę ćw. 3, s. 36.
Nauczyciel inicjuje rozmowę na temat boiska szkolnego: Co zawierałby wasz projekt naszego szkolnego podwórka? Uczniowie inicjują swoje pomysły zmian (ćw.5,6,s. 37, 38).

Faza podsumowująca
Podsumowanie wiadomości zdobytych na zajęciach. Ocena aktywności uczniów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.