X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50475
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Doskonalenie koordynacji wzrokowo ruchowej oraz usprawnianie umiejętności manualnych. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Temat: Doskonalenie koordynacji wzrokowo ruchowej oraz usprawnianie umiejętności manualnych.

Czas trwania zajęć: 60 min

Cele ogólne:
- usprawnianie procesów poznawczych percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo – ruchowej,
- stymulacja słuchowa,
- usprawnianie motoryki dużej

Cele szczegółowe:
uważnie słuchanie poleceń,
normalizacja napięcia posturalnego,
poznanie możliwości własnego ciała i orientacji w przestrzeni
usprawnianie percepcji słuchowej,
usprawnianie percepcji wzrokowej
Metoda:
Integracji Sensorycznej,
słowna,
- Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
- stymulacyjne rozwój dziecka,
zabaw integracyjnych
- czynnościowa (zadań stawianych do wykonania)

Forma:
praca indywidualna, dziecko 8 lat

Środki dydaktyczne:
Materac,
pianka do golenia
lustro
klamerki
- sznurek,
wiersz „Na paluszki”
płyta CD

Przebieg zajęć:

1. Powitanie wierszem. Ilustrowanie treści wiersza ruchem ciała:
Na paluszki się wspinamy
W górę ręce wyciągamy
Do podłogi dotykamy
I ze sobą się witamy.
Dzień dobry.

2. Przywitanie wg Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne:
- nasze ręce się witają
- nasze łokcie się witają
- witamy nasza głowę
- ramiona
- brzuch itp.

3. Krótka informacja „co będziemy dzisiaj robić?”
4. - Dziecko leży na materacu z rękami wyciągniętymi nad głową
Terapeuta nakłada na dłonie piankę do golenia
- Terapeuta klęczy z lustrem przy materacu
- Dziecko przetacza się
Po przetoczeniu odbija ślady pianki na lustrze

5. Dziecko dostaje pojemniczek z klamerkami
Na podwieszonym sznurku dziecko przypina klamerki

6. Na zakończenie zajęć relaksacja przy muzyce relaksacyjnej.
7. Zakończenie zajęć, podziękowanie za wspólną zabawę.

Uwagi ogólne:
Terapeuta musi się upewnić ze dziecko zrozumiało treść zadania jakie ma wykonać. Jeśli dziecko nie chce wykonywać zadania, terapeuta musi mu w tym pomóc i je zachęcać, wzmacniać słownie, motywować następnie nagrodzić(ulubione ćwiczenie dziecka do wyboru).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.