X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50391
Przesłano:
Dział: Języki obce

Giving directions. Pytanie o drogę i udzielanie wskazówek

Temat: Giving directions. Pytanie o drogę i udzielanie wskazówek .

Cele ogólne:
-zapoznanie z formami pytań i zwrotami używanymi przy pytaniu o drogę i udzielaniu wskazówek

Cele szczegółowe:
Uczeń:
- nazywa miejsca w mieście
- zna zwroty służące do pytania o drogę i wskazywaniu jej
- potrafi zapytać o drogę i udzielić wskazówek
- słucha i czyta tekst ze zrozumieniem
- znajduje w tekście potrzebne informacje

Środki dydaktyczne:
- tablica multimedialna
- podręcznik Link IV
- film
- dialog- rozsypanka wyrazowa
- mapa miasta
- karta pracy z mini dialogami

Metody pracy:
-metoda komunikacyjna

Formy pracy:
- praca zbiorowa
- praca indywidualna
- praca w parach

Przebieg lekcji
Ogniwo wstępne
• Czynności organizacyjne: powitanie, sprawdzenie obecności, przedstawienie celów lekcji (nauczyciel rysuje znaki drogowe i w ten sposób naprowadza uczniów na temat i cel zajęć), zapisanie tematu.
• Rozgrzewka: nauczyciel podaje uczniom definicję miejsca w mieście, zadaniem uczniów jest podanie jego nazwy.

Ogniwo główne
• Uczniowie oglądają filmik At the wildlife park, w razie potrzeby śledzą tekst w książkach. Następnie wskazują w tekście zwroty służące do pytania o drogę i zapisują je w zeszytach.
• W parach uczniowie układają z rozsypanki dialog, a następnie czytają go na głos.
• Simon says: uczniowie wykonują polecenia Simona przemieszczając się w odpowiednim kierunku.
• Uczniowie w parach ćwiczą poznane zwroty wskazując sobie nawzajem drogę do wskazanych na podstawie otrzymanej mapki miejsc. Chętne pary prezentują swoje dialogi.

Ogniwo kończące
Nauczyciel rysuje na tablicy trzy emotki i prosi uczniów, aby narysowali na kartce tą, która odzwierciedla stopień, w jakim podobała im się lekcja oraz tą w jakim stopniu opanowali materiał z dzisiejszych zajęć.
Nauczyciel podsumowuje lekcję, nagradza aktywnych uczniów.
Zadanie pracy domowej- uczniowie otrzymują kartę pracy z mini dialogami do uzupełnienia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.