X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50083
Przesłano:
Dział: Świetlica

Ruch to zdrowie. Scenariusz zajęć świetlicowych

Scenariusz zajęć świetlicowych

Czas:45 minut
Zajęcia opracowała: Aneta Isajuk
Grupa wiekowa: wychowankowie świetlicy

Temat: Ruch to zdrowie.

Cel główny:
- rozwijanie aktywności ruchowej

Cele szczegółowe:
Wychowanek:
- potrafi zgodnie bawić się z innymi dziećmi
- aktywnie uczestniczy w zajęciach
- uczy się schematu własnego ciała i drugiej osoby
- kształtuje swobodną ekspresję taneczną, ruchową

Formy pracy:
- grupowa
- w parach
- indywidualna

Metody pracy:
- słowna
- czynna
- twórcza

Środki dydaktyczne: magnetofon, CD z muzyką taneczną, miotła, emblematy z wesołą i smutną minką, koszyk

Przebieg zajęć:

Część wstępna zajęć:
1. Powitanie. Nauczyciel wita się z wychowankami.
2. Zabawa „Ukłony”.
Dzieci spacerują po sali w rytm muzyki, w różnych kierunkach kłaniając się napotkanym osobom, w charakterystyczny dla siebie sposób (tupiąc, machając ręką, itp.)

Część właściwa zajęć:
1. Zabawa „Koło”.
Dzieci siedzą w kole, w siadzie prostym, wszyscy trzymają się za ręce i próbują razem wstać jednocześnie, a potem usiąść nie puszczając rąk.
2. Zabawa „Wąż”.
Dzieci ustawiają się jedno za drugim trzymając rękoma za biodra i tańczą tak jak podpowiada muzyka.
3. Zabawa „Most”.
Dzieci dobierają się parami. Jedno z nich staje w pozycji na czworakach, drugie dziecko przechodzi pod nim, pełza, chodzi naokoło.
4. Zabawa „Tunel”.
Dzieci stoją obok siebie na czworakach. Pierwsze dziecko z rzędu czołgając się przechodzi pod tunelem i ustawia się na czworakach na końcu rzędu.
5. Zabawa „Kto potrafi”.
Dzieci poruszają się po sali w rytm muzyki. Na przerwę w muzyce wykonują polecenia nauczyciela: na podłodze zostaje jedna stopa, plecy, kolana, brzuch.
6. Zabawa „Przepychanie”.
Dzieci dobierają się parami. Siadają plecami do siebie, odpychając się nogami od podłogi próbują przepchnąć partnera.
7. Zabawa „Taniec z miotłą”.
Gra muzyka, wszyscy chodzą po sali i podają sobie miotłę. Zanim poda się ją osobie następnej trzeba nią stuknąć o podłogę. Kiedy muzyka milknie osoba, która ma miotłę siada na podłodze, przekazuje miotłę wybranemu przez siebie dziecku. Zabawa trwa dalej.
8. Zabawa „Masażyk”.
Dzieci dobierają się parami. Jedno z pary siada za plecami kolegi i wykonuje na plecach kolegi masażyk według wierszyka:
„Idą słonie, przeszły konie,
Płynie rzeczka, przeszła pani na szpileczkach.
Padał drobny deszczyk.
Czujesz dreszczyk?”

Część końcowa zajęć:
1. Podsumowanie zajęć.
Zaproszenie wszystkich do koła. Wszystkie dzieci siedzą w kole, wybierają emblematy z wesołą lub smutną miną i wkładają je do koszyka. Na koniec zajęć następuje liczenie wesołych i smutnych minek.
2. Podziękowanie wszystkim za wspólną zabawę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.