X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49661
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Duże bombki, małe bombeczki - zajęcia matematyczne, 3-4 łatki

Konspekt zajęć przeprowadzonych z dziećmi 3-4 letnimi
Temat: „Duże bombki, małe bombeczki” – zabawy matematyczne.

Cel:
• Doskonalenie umiejętności klasyfikowania przedmiotów ze względu na wielkość, przeliczanie elementów w zakresie 10
• Rozwijanie orientacji przestrzennej
Metody:
• Słowne- instrukcja, wierszyk, zagadka
• Czynne- zadań stawianych dziecku, ćwiczeń, taniec
• Koncepcja planu daltońskiego
Formy: indywidualna, zbiorowa, grupowa
Pomoce dydaktyczne: szablony dużych choinek z papieru, pompony, małe choinki z papieru dla każdego dziecka, duże i małe kółka, kleje.

Przebieg zajęć:
1. Powitanie dzieci i sprawdzenie obecności

2. „Choinka” – zagadka słowna. Wprowadzenie do tematu.
Zielona, z lasu wzięta
Wesoło nam z nią w święta.
Igieł ma więcej od krawca,
A nawet więcej od jeża.
Zimą i latem taka sama
Zawsze zielona i świeża.

3. „Na, pod, obok, za”- zabawa matematyczna. Określanie miejsca położenia przedmiotów. Nauczyciel kładzie szablon dużej choinki na podłodze. Wybrane dzieci układają na choince duże i małe bombki (pompony) w określonym miejscu: na górze, na dole, z boku choinki.

4. „Stań we właściwym miejscu” – zabawa orientacyjno – porządkowa. Dzieci tańczą przy wesołej muzyce po całej sali, na przerwę mają stanąć we wskazanym miejscu:
- obok stolika
- przy oknie
- Za krzesełkiem
- na brzegu dywanu
- kucnij pod stolikiem

5. „Duże i małe bombki” – zabawa dydaktyczna. Doskonalenie umiejętności klasyfikowania przedmiotów ze względu na wielkość i przeliczanie elementów.
Każde dziecko dostaje choinkę, na której umieszczać będzie duże i małe bombki według polecenia nauczyciela. Nauczyciel zachęca dzieci do przeliczania elementów.

6. „Choinkowy taniec” – taniec. Utrwalenie układu tanecznego.

7. „Ubieramy choinkę”- praca plastyczna grupowa. Usprawnianie motoryki małej i doskonalenie umiejętności współpracy w grupie, klasyfikowanie elementów ze względu na wielkość. Każda grupa dostaje duży szablon choinki oraz duże i małe bombki z papieru. Zadaniem dzieci jest przykleić wszystkie duże bombki na dole choinki, a małe na górze.

8. Ewaluacja – rozmowa na temat tego, co się dzieciom podobało, co zapamiętały z zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.