X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49501
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Przysmaki zwierząt z podwórka

Temat zajęć: Przysmaki zwierząt.
• Cele główne:

-utrwalenie nazw i wyglądu różnych zwierząt hodowanych na wsi,
- poznawanie pomieszczeń, w których mieszkają wybrane zwierzęta hodowane na wsi
- rozwijanie orientacji przestrzennej,

- rozwijanie koordynacji wzrokowo- ruchowej

- ćwiczenie analizy i syntezy słuchowej, poprzez dzielenie wyrazów na sylaby
• Cele operacyjne. Dziecko:
- śpiewa piosenkę na powitanie
- nazywa zwierzęta mieszkające na wsi oraz pomieszczenia, w których mieszkają
- naśladuje głosy wydawane przez zwierzęta mieszkające na wsi,
- stosuje określenia na górze, na dole,
- reaguje prawidłowo na wcześniej umówiony sygnał,
- dzieli wyrazy na sylaby,
Formy pracy: praca z całą grupą, indywidualna
Metody pracy:
• Podająca:
Instrukcja do wykonywanych ćwiczeń i zabaw: Objaśnienia czynności, inne.
• Ekspresyjna:
Pląs na przywitanie „Rakieta”,
Zabawa ruchowa z elementami toczenia Psie figle.
Zabawa orientacyjno-porządkowa Kury i lis
Zabawa bieżna Gdzie mieszkają kurki?
• Poszukująca:
Zabawa dydaktyczna Gdzie mieszkają zwierzęta?
Zabawa Kurki w kurniku.
Karta pracy nr 19

Wykorzystane środki i pomoce dydaktyczne: sylwety zwierząt hodowanych na wsi, grzechotka,.
Przebieg zajęć:

1. Pląs na przywitanie.
2. Wysłuchanie wiersza H. Bechlerowej ,,Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował”. Rozmowa na temat utworu:

• Jak wyglądał kotek Filik?
• Czym kotek częstował zwierzęta?
• Kogo kotek spotkał przy kurniku?
• Co kogucik jadł na śniadanie?
• Jakie zwierzęta Filik częstował mlekiem?
• Co jadł koń? Co gryzł królik, a co lubi jeść krowa?

3. Zabawa orientacyjno- porządkowa ,, Co potrafią koty’’. Dzieci- kotki spacerują po sali. Na przerwę w muzyce i hasło : koty miauczą, myją się, robią koci grzbiet, wylegują się na słońcu.
4. Gdzie schował się kot Filik? określanie położenia
5. Ćwiczenia ortofoniczne ,,Głosy z wiejskiego podwórka”. Nauczyciel rozkłada na dywanie obrazki zwierząt hodowlanych na wsi. Dzieci kolejno wybierają jeden obrazek. Nazywają przedstawione na nim zwierzę i naśladują jego głosy.
6. Malowanie na mleku.
7. W III części dnia wykonanie kotka Filika.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.