X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 4937
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kto wędrował do piernikowego króla?- szukanie odpowiedzi w utworze pt. „O Wesołej Ludwiczce”

Scenariusz do zajęć wychowawczo –dydaktycznych dla dzieci 4 i 5- letnich

Temat kompleksowy: Przedszkolak zna swoje prawa i obowiązki

Cele operacyjne:
Dziecko:
-we, co to są prawa dziecka,
-cierpliwie czeka na swoją kolej podczas wypowiedzi,
-uważnie słucha opowiadania,
-współdziała kolegą podczasza zabawy,
-zna i stosuje zwroty grzecznościowe,
-potrafi wykonać misia wg wzoru techniką orgiami,
-umie odszukać serduszko z własnym imieniem,
-potrafi ocenić zachowanie dobre i negatywne,
Pomoce: sylwety do opowiadania „O Wesołej Ludwiczce”,serca z napisami: prawo do zdrowego odżywiania, prawo do akceptacji, prawo do zabawy, prawo do tajemnic,sylwety buzi smutnej i wesołej( dla każdego dziecka),pierniczki, piórka kolorowe,instrumenty wykonane z rodzicami w domu,

Metody:słowna, czynna, oglądowa

Przebieg:

1.Powitanie piosenką „Witam Was”( gra na instrumentach wykonanych w domu z rodzicami).

2.Prezentacja „Wesołej Ludwiczki”, zaproszenie dzieci na wędrówkę- szukanie Piernikowego króla.
I domek(odwrócony)-wybrane dziecko otwiera domek i sprawdza kto w nim mieszka
(zajączek,który lubi jeść marchewkęi surówki warzywne),zwrócenie uwagi na zdrowe żywienie,znalezienie serduszka-PRAWO DO ZDROWEGO ODŻYWIANIA
.
3.Zabawa „Tak-nie”- rozdanie dzieciom kółek z narysowaną buzią chłopca i dziewczynki (wesołej i smutnej). Nauczycielka opowiada dzieciom o wydarzeniach przedszkolnych,a dzieci oceniają, czy jest smutna, czy wesoła.
4.Zabawa ruchowa przy muzyce „Dziecko do dziecka”(witanie się różnymi częściami ciała.
5.Zaproszenie dzieci do domku ślimaczka, rozmowa nt,ze każdy z nasjest inny i wykonuje różne czynności w swoim tempie,wręczenie dzieciom serduszka –PRAWO DO AKCEPTACJI.
6.Recytacja wiersza „Oto jest przedszkolak mały”
7.Powitanie dzieci przez świnkę,która mieszkała w trzecim domku. Dzieci wymyślają, jak pomóc śwince,która się skaleczyła. Zaproszenie na wędrówkę. Odczytanie serduszka-PRAWO DO ZABAWY
8.Wparach- wykonanie masażu „Pada deszczyk”
9.Zaproszenie do domu Stracha na wróble( rozmowa nt niewyśmiewania się z innych),
Wręczenie dzieciom serduszka-PRAWO DO TAJEMNIC. Każde dziecko wyciąga z pudełka piórko,któremu powierza swoją tajemnicę dmuchając jak najwyżej.
10.Zaproszenie dzieci do domu króla z piernika,wręczenie listu oraz serduszek z prawami dziecka.Częstowanie dzieci pierniczkami od króla.
11.Zaproszenie Ludwiczki do zabawy,śpiewanie piosenki „Podajmy sobie ręce”
12.Miś dla piernikowego króla-wykonanie misia na okrągłej kartce techniką origami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.