X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48916
Przesłano:

Bliżej Stasia i Nel - bohaterów powieści H. Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Konspekt lekcji

Temat: Bliżej Stasia i Nel - bohaterów powieści H. Sienkiewicza ,,W pustyni
i w puszczy”.
I CELE LEKCJI
Po zakończonej lekcji uczeń:
▪ potrafi napisać ogłoszenie, dziennik
▪ umie redagować pytania do wywiadu;
▪ rozumie odczucia i emocje, jakie przeżywali główni bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza

II METODY NAUCZANIA, FORMY PRACY
▪ praca z tekstem, drama; praca grupowa (zróżnicowana) oraz zbiorowa jednolita

III ŚRODKI DYDAKTYCZNE
▪ lektura ,,W pustyni i w puszczy”, telefony i wydrukowane kody QR, tablica interaktywna (platforma Wizer.me)
IV PRZEBIEG LEKCJI
Wprowadzenie
1. Zapisanie tematu lekcji.
2. Określenie celów lekcji.

Rozwinięcie
1. Wybrani uczniowie będący przedstawicielami swoich grup skanują jeden kod QR. Do każdego z 5 kodów przygotowane jest inne zadanie. Po zeskanowaniu kodu uczniowie przekazują swojej grupie, jakie zadanie mają do wykonania.
KOD 1 – Napiszcie ogłoszenie o nadchodzącej konferencji prasowej, podczas której będzie można porozmawiać ze Stasiem Tarkowskim i zadać mu pytania dotyczące życia na pustyni.
KOD 2 – Przygotujcie się do wywiadu ze Stasiem. Wybierzcie osobę, która wcieli się w postać głównego bohatera powieści H. Sienkiewicza. Pozostałe osoby w grupie będą dziennikarzami. Każdy musi zadać Stasiowi jedno pytanie.
KOD 3 – Przygotujcie się do wywiadu z Nel. Wybierzcie osobę, która wcieli się w postać głównej bohaterki powieści H. Sienkiewicza. Pozostałe osoby w grupie będą dziennikarzami. Każdy musi zadać Nel jedno pytanie.
KOD 4 – Napiszcie fragment dziennika prowadzonego przez Stasia, w którym uwzględnicie wydarzenia opisane w XXVIII rozdziale.
KOD 5 – Przygotujcie krótką scenkę dramową (bez dialogów- pantomima), w której przedstawicie wybrane wydarzenie z rozdziału V. Zadaniem reszty klasy będzie odgadnięcie, jaka scenka została zaprezentowana przez Waszą grupę.
KOD 6 – Przygotujcie krótką scenkę dramową (bez dialogów- pantomima), w której przedstawicie wybrane wydarzenie z rozdziału XXXIII. Zadaniem reszty klasy będzie odgadnięcie, jaka scenka została zaprezentowana przez Waszą grupę.
Zakończenie
1. Podsumowanie lekcji.
a) sprawdzenie wiadomości uczniów na temat ogłoszenia, dziennika oraz wywiadu za pomocą interaktywnego zadania stworzonego na potrzeby lekcji na platformie Wizer.me: https://app.wizer.me/preview/EYGQ4C
b) Prośba o pozostawienie swojej oceny (na kole narysowanym na tablicy) dowolnego elementu lekcji za pomocą magnesów - gwiazdek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.