X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48342
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jak dbamy o przyrodę? - tworzenie Kodeksu Małego Ekologa

Temat: ,,Jak dbamy o przyrodę? - tworzenie Kodeksu Małego Ekologa''.

Grupa: 3-latki

Cel ogólny:
Kształtowanie postaw i nawyków proekologicznych.
Cele szczegółowe:
- doskonalenie umiejętności wypowiadania się, wzbogacanie słownika dzieci
- rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego
- kształtowanie proekologicznych nawyków w życiu codziennym

Metody: słowna, aktywizująca – historyjka obrazkowa

Środki dydaktyczne: historyjka obrazkowa, ilustracje tematyczne, duża kartka (np. A3, A2), marker

Przebieg zajęć:
1. ,,Wycieczka do lasu’’ – historyjka obrazkowa.
Nauczyciel prezentuje ilustracje przedstawiające wycieczkę do lasu dzieci, które natknęły się na rozrzucone śmieci w lesie, jakie postanowiły posprzątać. Nauczyciel wspólnie z dziećmi tworzą historyjkę. N. nawiązuje również do właściwego zachowania się w lesie.

2. Kodeks Małego Ekologa
Dzieci odpowiadają na pytanie ,,Jak dbamy o przyrodę?’’ w oparciu o historyjkę obrazkową oraz przedstawiają własne pomysły. Nauczyciel zapisuje pomysły dzieci na dużej kartce – tworząc przy tym Kodeks Małego Ekologa. N. może pomóc dzieciom stosując obrazki tematyczne np. zakręcanie wody, segregacja śmieci. Na koniec dzieci wybierają miejsce gdzie zawiśnie Kodeks, tak aby był widoczny dla każdego.

3. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.
Przypominanie o wcześniej utworzonych zasadach dbania o przyrodę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.