X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47816
Przesłano:
Dział: Języki obce

Let’s make a pizza! Zróbmy pizzę. Wprowadzenie i utrwalenie nazw produktów spożywczych. Konspekt zajęć języka angielskiego w klasie1

Temat lekcji: Let’s make a pizza! Zróbmy pizzę. Wprowadzenie i utrwalenie nazw
produktów spożywczych.

Informacje wstępne o lekcji: Dzisiejsza lekcja jest drugą z cyklu poświęconego nazywaniu produktów spożywczych. Na poprzedniej lekcji uczniowie poznali osiem nowych słów, ćwiczyli ich rozumienie ze słuchu i wymowę. Głównym celem dzisiejszej lekcji jest utrwalanie wprowadzonego słownictwa i osłuchanie się podczas animowanej historyjki.

Cele operacyjne:
Po skończonych zajęciach uczeń potrafi:
- nazwać wskazane wybrane produkty spożywcze,
- poprawnie powtórzyć poznane słownictwo
- opowiedzieć, o czym była historyjka obrazkowa
- pisać po śladzie nowe słowa

Metody: metoda audiolingwalna, metoda komunikacyjna, TPR (metoda reagowania całym ciałem).

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna.

Materiały pomocnicze: podręcznik i zeszyt ćwiczeń –Tiger and Friends 1 wyd. Macmillan, laptop, głośniki, oprogramowanie do tablicy interaktywnej, karty obrazkowe, karta pracy, zestaw obrazków dla każdego ucznia.

Przebieg lekcji:

1. Rozgrzewka językowa.
- przywitanie uczniów, odśpiewanie piosenek, przedstawienie się w języku angielskim, wskazywanie i nazywanie produktów spożywczych przez nauczyciela, powtarzanie przez uczniów (przypomnienie słownictwa z poprzedniej lekcji), zabawa „covidową wersję” krzesełek

2. Część główna.
- Odsłuchanie animowanej historyjki, streszczenie jej w j. polskim;
- Wykonanie ćwiczenia, polegającego na zaznaczeniu właściwego słowa;
- Identyfikowanie i wpisywanie nazw produktów spożywczych w krzyżówce oraz zgodnie z historyjką;
- Zabawa „krzesełka

3. Utrwalenie, podsumowanie.
- nazywanie przez uczniów wskazanych produktów spożywczych,
- wykonanie powtórzeniowej karty pracy i wklejenie jej do zeszytu
- ocena lekcji przez uczniów poprzez odpowiedzi na pytania: Co wam się podobało w lekcji?
- nagrodzenie aktywnych uczniów naklejkami.

Opracowała: Małgorzata Studzińska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.