X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 44876
Przesłano:
Dział: Języki obce

It's Easter! - zajęcia o tematyce wielkanocnej. Scenariusz zajęć z języka angielskiego w przedszkolu dla grupy 3 latków

SCENARIUSZ ZAJĘĆ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLU
GRUPA: 3 latki (SMERFY)
TEMAT: It’s Easter! - Święta Wielkanocne.
CELE: wprowadzenie nowego słownictwa o tematyce wielkanocnej; rozpoznawanie i powtarzanie nowo poznanych słów; powtórzenie znanych nazw kolorów; osłuchiwanie z językiem
METODY: metoda Total Physical Response (reagowanie całym ciałem), metoda audiolingwalna, metoda komunikacyjna
SŁOWNICTWO:
- związane z Świętami Wielkanocnymi (wyrażenie Happy Easter; symbole świąteczne: bunny, chick, (easter) eggs)
- kolory: blue, green, yellow, red
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: przedmioty przedstawiające zajączka, kurczaczka i pisanki; duże oraz mini karty obrazkowe; odtwarzacz i płyta CD; pacynka; kolorowa pieczątka; plakat z kieszenią; kolorowe papierowe jajka

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. N zaprasza dzieci do koła; następuje przywitanie oraz wspólne obudzenie Kennego; przedstawienie się oraz wspólne odśpiewanie piosenki „Hello”
2. N zapoznaje dzieci z tematyką zajęć, przedstawia im symbole wielkanocne tj. pisanki, zajączka i kurczaczka; dzieci je sobie podają i witają się z nimi kolejno
3. „What’s missing?” - N powtarza wraz z dziećmi magiczną rymowankę „Abracadabra quick, quick, quick, Abracadabra watch this trick!”, a w tym czasie jeden z przedmiotów znika, dzieci zgadują co zniknęło
4. N wraz z dziećmi dopasowuje do poznanych symboli ich odpowiedniki na kartach obrazkowych; dzieci powtarzają raz głośno, a raz cicho poznane słówka
5. „Easter walk” - N rozkłada poznane karty obrazkowe na dywanie, następnie wraz z dziećmi spaceruje po sali powtarzając rymowankę „Hop little bunny, one, two, three, hop little bunny, hop with me!”; na znak N dzieci muszą ustawić się przy tej karcie która została wymieniona
6. „Pass Kenny” - dzieci siadają w kole, podają sobie pacynkę kota Kennego w rytm muzyki, kiedy muzyka się zatrzyma dziecko wskazuje na podaną kartę
7. „What’s in the pocket?” - w kieszeni Kennego N uprzednio umieszcza mini obrazki, zadaniem dzieci jest wylosować jeden z nich, nazwać go i umieścić w kole na odpowiedniej dużej karcie
8. „Let’s find the egg” - N przypomina dzieciom jak nazywają się poznane już przez nich kolory, następnie prosi dzieci by rozejrzały się po sali i znalazły wcześniej zawieszoną pisankę w odpowiednim kolorze
9. N wprowadza wyrażenie „Happy Easter” będące wielkanocnym pozdrowieniem, następnie prosi dzieci, by losując z worka pisanki dobrały się w pary i złożyły sobie życzenia
10. Zakończenie zajęć, ustawienie w pociągu, dzieci otrzymują pieczątki na ręce za udział w zajęciach, śpiewanie piosenki na pożegnanie "Bye, bye".

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.