X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44877
Przesłano:
Dział: Języki obce

It's a big tummy. Scenariusz zajęć języka angielskiego w przedszkolu dla grupy 4 latków

SCENARIUSZ ZAJĘĆ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLU

GRUPA: 4 latki (BIEDRONKI)
TEMAT: It’s a big tummy - utrwalamy części ciała.
CELE: utrwalenie poznanego słownictwa oraz piosenek; wypowiadanie poznanych słów; śpiewanie piosenek; osłuchiwanie z językiem; reagowanie na polecenia nauczyciela; liczenie w zakresie 1 - 6
METODY: metoda Total Physical Response (reagowanie całym ciałem), metoda audiolingwalna, metoda komunikacyjna
SŁOWNICTWO:
- Części ciała (eyes, ears, nose, hands, feet, tummy, head, legs, arms)
- Nazwy zwierząt (cat, dog, parrot, frog, rabbit)
- Przymiotniki (big, small)
- Liczebniki 1- 6
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: karty obrazkowe z poznanym słownictwem; mini karty obrazkowe do gry w pary; karty przedstawiające duże i małe części ciała; pluszowa kostka do gry; liczby 1 - 6 na magnes; odtwarzacz i płyta CD; klapki na muchy; pacynka; kolorowa pieczątka;

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Rozpoczęcie - N zaprasza dzieci do koła; następuje przywitanie oraz wspólne obudzenie głównego bohatera serii - pacynki Kenny; przywitanie i przedstawienie się, a także zaśpiewanie piosenki „Hello, hello”
2. N ukrywa w worku karty przedstawiające poznanych bohaterów, dzieci kolejno losują je i nazywają np. It’s Danny the dog / It’s Fifi the frog / itd.
3. N pyta dzieci o czym uczymy się z ostatnio poznanym bohaterem - Fifi (o częściach ciała), następnie przedstawia wszystkie poznane części ciała, prosząc dzieci by wówczas pokazywały te części ciała na sobie
4. Gra What’s missing? - N rozkłada wszystkie karty z częściami ciała na dywanie, prosi jedno dziecko o wybranie karty i odwrócenie jej, zaś pozostałych o zamknięcie na ten czas oczu, zadaniem dzieci jest odgadnąć, co zniknęło
5. Gra STAND UP - N pokazuje karty obrazkowe i nazywa je, jeżeli nazwa jest właściwa dzieci muszą szybko wstać, jeżeli zaś wypowiedziana nazwa nie pasuje do obrazka dzieci powinny siedzieć na swoich miejscach
6. Gra FLY FLAP - N rozdaje 3 dzieciom packi na muchy, którymi dzieci powinny uderzać w usłyszaną część ciała na karcie obrazkowej
7. Piosenka "Touch your arms" - N prosi dzieci o dotykanie poszczególnych części ciała (arms, head, legs), następnie dzieci dobierają się w pary i wspólnie śpiewają piosenkę
8. Zabawa BIG or SMALL? - N przypomina dzieciom co oznaczają przymiotniki big oraz small, następnie prosi by rozejrzały się po sali i odszukały poszczególne obrazki np. a big tummy, small ears, itd.
9. Zabawa What number is it? - N prosi dzieci o wybranie 6 kart obrazkowych, następnie rozkłada je i na każdej kładzie liczbę 1 - 6, zadaniem dzieci jest rzucić kostką, dopasować wyrzuconą liczbę oczek do odpowiedniej cyfry i karty oraz ją nazwać
10. Gra Five, oh, oh! - dzieci odliczają powtarzając wyliczankę "One, two, three, four, five, oh, oh!", osoba na którą wypadnie "oh, oh" musi wykonać dodatkowe zadanie np. touch your ears, stamp your feet, itd.
11. Gra MEMORY - dzieci odkrywają mini karty z częściami ciała, nazywają je i jednocześnie szukają par takich samym obrazków
12. Zakończenie - N prosi dzieci o ustawienie się w pociągu, dzieci otrzymują pieczątki na ręce za udział w zajęciach, śpiewamy piosenkę na pożegnanie "Bye, bye, see you soon".

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.