X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44443
Przesłano:

Rozwiązywanie zadań z zastosowaniem pisemnego dodawania liczb. Konspekt lekcji matematyki

Konspekt lekcji z matematyki dla klasy IV

Temat: Rozwiązywanie zadań z zastosowaniem pisemnego dodawania liczb.

Czas: 45 min

I CEL OGÓLNY: doskonalenie sprawności rachunkowej.

II CELE OPERACYJNE
Uczeń:
 zna algorytm dodawania sposobem pisemnym,
 dodaje pisemnie liczby naturalne wielocyfrowe,
 wykorzystuje posiadaną wiedzę do rozwiązywania zadań praktycznych.
III CELE WYCHOWAWCZE:
 rozwijanie aktywności i inicjatywy,
 rozwijanie umiejętności samodzielnej pracy,
 dbanie o dyscyplinę na lekcji.

IV METODY PRACY
• pokaz, ćwiczenia
• gra dydaktyczna.

V FORMY PRACY
• indywidualna,
• w grupach,
• z całą klasą.

VI ŚRODKI DYDAKTYCZNE
• komputer,
• projektor multimedialny,
• podręcznik „Matematyka z kluczem”,
• karty pracy.

VII PRZEBIEG ZAJĘĆ

• Część wprowadzającą
1. Przywitanie z klasą.
2. Sprawdzenie listy obecności, zadania domowego.
3. Określenie celu lekcji i wprowadzenie do tematu.

• Część właściwa lekcji
1. Przypomnienie algorytmu dodawania sposobem pisemnym – prezentacja filmu edukacyjnego.
2. Dodawanie pisemne – rozwiązywanie przykładów na tablicy.
3. Zastosowanie dodawania pisemnego w zadaniach z treścią:
 zad. 4, 5, 6 s. 115 z podręcznika – wspólne rozwiązywanie zadań.
4. Gra dydaktyczna – „Zostań Mistrzem Dodawania Pisemnego”

• Część podsumowująca

1. Ewaluacja – nagrodzenie 3 najlepszych drużyn ocenami bardzo dobrymi za pracę na lekcji.
2. Zapis i omówienie pracy domowej z zeszytu ćwiczeń.

VIII REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ:

Cele kształcenia – wymagania ogólne.

I. Sprawność rachunkowa.
1. Wykonywanie nieskomplikowanych obliczeń w pamięci lub w działaniach trudniejszych
pisemnie oraz wykorzystanie tych umiejętności w sytuacjach praktycznych.

Treści kształcenia – wymagania szczegółowe.
II. Działania na liczbach naturalnych. Uczeń:
2) dodaje (...) liczby naturalne wielocyfrowe sposobem pisemnym (...)

Opracowała: Ewa Gara

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.