X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44128
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Rozwijanie umiejętności społecznych, szkolnych i grafomotorycznych

Temat: Rozwijanie umiejętności społecznych, szkolnych i grafomotorycznych.

Zajęcia są przeznaczone dla ucznia kl.8 w normie intelektualnej z zespołem Aspergera – nauka zdalna.
Ilość uczniów: 1
Czas trwania: 60 minut
Metody pracy: rozmowa kierowana, indywidualna praca, instruktaż
Środki dydaktyczne: kartki papieru, ołówek, kredki, komputer z dostępem do internetu oraz filmik i zadania multimedialne /strony zostały podane w poleceniach do zadań/

Cel zajęć:
- właściwe zachowanie przed ważnym egzaminem
- określenie emocji, które przeżywają ludzie
- sprawdzenie wiedzy przed egzaminem ósmoklasisty
- ćwiczenie sprawności grafomotorycznej

Kryterium sukcesu:
- obejrzysz film, odpowiesz na pytania i wskażesz właściwe zachowanie
- nazwiesz emocje bohaterów filmu i swoje własne
- prawidłowo wykonasz zadania multimedialne
- odrysujesz dłonie, pokolorujesz obrazek

1. Część wstępna.
Witaj. Miło mi, że możemy dzisiaj razem pracować. Choć się nie widzimy, mamy stały kontakt. Mam nadzieję, że jesteś gotowy do dzisiejszych zajęć.

2.Obejrzyj filmik na stronie internetowej pt. „Egzamin” https://edu.dalejrazem.pl/egzamin
Co oznacza słowo egzamin? Czy już wcześniej w swoim życiu zdawałeś jakiś egzamin /np. na kartę rowerową czy na kartę pływacką/? Za chwilę będziesz pisał egzamin ósmoklasisty. Jakie emocje przeżywasz w związku z tym? Czy chcesz o tym porozmawiać z dorosłym członkiem rodziny? Może wolisz porozmawiać ze mną? Wystarczy, że do mnie zadzwonisz.
Bohaterowie filmiku zdają właśnie egzamin. Opowiedz co takiego wydarzyło się na korytarzu? Jak zachowała się kobieta, a jak mężczyzna? Jakie przeżywali emocje? Jakie jest właściwe zachowanie w tej sytuacji? A czy Ty będziesz wiedział jak opanować strach przed ważnym sprawdzianem? Egzamin jest dopiero za miesiąc . Chciałabym się dzisiaj dowiedzieć, jak się czujesz? Powiedz jaką „buźkę” wybrałbyś: zadowolenie, radość, smutek, rozpacz, strach, zmęczenie, znudzenie, złość, wstyd czy inną?

3.Temat dzisiejszych zajęć to: Rozwijanie umiejętności społecznych i szkolnych. O tych pierwszych mówiliśmy przed chwilą. A teraz o tym, co czeka Cię w niedługim czasie czyli egzaminie ósmoklasisty. Właśnie w związku z nim przygotowałam specjalnie dla Ciebie, zadania multimedialne. Wiem, że je lubisz. Dotyczą niedawno powtarzanego na języku polskim słowotwórstwa. Wykonaj je. Będzie to świetna powtórka przed egzaminem. Nie spiesz się z odpowiedziami. Zanim odpowiesz, pomyśl.
a/ SŁOWOTWÓRSTWO – czym się zajmuje ta nauka? Rozwiąż test ze słowotwórstwa
https://wordwall.net/pl/resource/871117/polski/s%c5%82owotw%c3%b3rstwo-test
b/ Uzupełnij krzyżówkę ze strony internetowej
https://wordwall.net/pl/resource/475079/s%C5%82owotw%C3%B3rstwo-krzy%C5%BC%C3%B3wka

4.Przed Tobą ostatnie zadanie na dziś. Nie powinno sprawić Ci kłopotu.
Na kartce papieru przyłóż prawą dłoń i odrysuj ją lewą ręką. Na drugiej kartce przyłóż lewą dłoń i odrysuj ją prawą ręką. Pokoloruj obrazki.
Staraj się rysować wolno, ale dokładnie. Pamiętaj o właściwych kolorach.

5.Zakończenie

Napisz mi w mailu:
a/ Jak oceniasz zajęcia od 1 do 3?
1 – niska ocena
2 – średnia ocena
3 – wysoka ocena

b/ Stopień trudności od 1 do 3.
1 – zajęcia nie były dla mnie trudne
2 – zajęcia były dla mnie niezbyt trudne
3 - zajęcia były dla mnie łatwe

c/ Przydatność ćwiczeń od 1 do 3.
1 – mała przydatność,
2 – średnia przydatność
3 – duża przydatność

Czekam na zdjęcia wykonanych zadań. Jak zwykle wyślij je do mnie mailem.
Do zobaczenia, zapraszam na następną rewalidację. Pozdrawiam.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.