X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44123
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Rozwijanie umiejętności społecznych i szkolnych - nauka zdalna

Temat: Rozwijanie umiejętności społecznych i szkolnych

Zajęcia są przeznaczone dla ucznia kl.8 w normie intelektualnej z zespołem Aspergera – nauka zdalna.

Ilość uczniów: 1
Czas trwania: 60 minut
Metody pracy: rozmowa kierowana, indywidualna praca, instruktaż
Środki dydaktyczne: komputer i internet oraz filmik i zadania multimedialne /strony zostały podane w poleceniach do zadań/

Cel zajęć:
- dowiesz się jak należy właściwie zachowywać w przypadku niepowodzenia
- dowiesz się, jakich emocji doznają ludzie i ty sam
- sprawdzisz swoją wiedzę przed egzaminem ósmoklasisty

Kryterium sukcesu:
- obejrzysz film, odpowiesz na pytania i wskażesz właściwe zachowanie
- nazwiesz emocje bohaterów filmu i swoje własne
- prawidłowo wykonasz zadania multimedialne
- ułożysz obrazek z puzzli.

Część wstępna.
Witaj. Miło mi, że możemy dzisiaj razem pracować. Choć się nie widzimy, mamy stały kontakt. Mam nadzieję, że jesteś gotowy do dzisiejszych zajęć.

1.Obejrzyj filmik na stronie internetowej pt. „Niepowodzenie” https://edu.dalejrazem.pl/niepowodzenie .
Co dla Ciebie znaczy słowo: niepowodzenie. Czy w ostatnim tygodniu wydarzyła się w Twoim życiu jakaś sytuacja zakończona niepowodzeniem? Jeśli tak, czy chcesz o niej porozmawiać z dorosłym członkiem rodziny? A może wolisz ze mną? Zawsze możesz się ze mną skontaktować, aby porozmawiać. Jeden z bohaterów filmiku przeżywa taką sytuację. To kobieta czy mężczyzna? Opowiedz co takiego wydarzyło się na filmiku? Jakie powinno być prawidłowe zachowanie w sytuacji pokazanej na filmiku? Czy ty wiedziałbyś jak masz się prawidłowo zachować? Jakich emocji doznaje mężczyzna? Jakich emocji doznają kobiety?
A Ty jak się dzisiaj czujesz? Powiedz jaką buźkę byś wybrał: zadowolenie, radość, smutek, rozpacz, strach, zmęczenie, znudzenie, złość, wstyd czy inną?

2.Temat dzisiejszych zajęć to: Rozwijanie umiejętności społecznych i szkolnych. O tych pierwszych mówiliśmy przed chwilą. A teraz o tym, co czeka Cię w niedługim czasie czyli egzaminie ósmoklasisty. Właśnie w związku z nim przygotowałam specjalnie dla Ciebie, zadania multimedialne.
Wiem, że je lubisz. Dotyczą niedawno powtarzanej na języku polskim rozprawki. Wykonaj je. Będzie to świetna powtórka przed egzaminem. Nie spiesz się z odpowiedziami. Zanim odpowiesz, pomyśl.

a/ schemat rozprawki https://learningapps.org/1759328
Pamiętaj, że rozprawka składa się z trzech elementów: wstępu, tezy/hipotezy, zakończenia.

b/ wypowiedź argumentacyjna https://learningapps.org/8508852
Pamiętaj, że w rozprawce należy użyć kilku argumentów. Warto je przygotować wcześniej, przed napisaniem rozprawki

c/ słownictwo https://learningapps.org/8863740
W rozprawce należy użyć właściwego słownictwa.

3.Wiem, że lubisz układać puzzle. Na stronie internetowej
https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/krajobrazy/202235-w-kolorowym-ogrodzie czeka na Ciebie obrazek, który należy ułożyć. Powodzenia.

4.Zakończenie:
Napisz mi w mailu:
a/ Jak oceniasz zajęcia od 1 do 3?
1 – niska ocena
2 – średnia ocena
3 – wysoka ocena

b/ Stopień trudności od 1 do 3.
– zajęcia nie były dla mnie trudne
– zajęcia były dla mnie niezbyt trudne
- zajęcia były dla mnie łatwe

c/ Przydatność ćwiczeń od 1 do 3.
1 – mała przydatność,
2 – średnia przydatność
3 – duża przydatność

Do zobaczenia, zapraszam na następną rewalidację. Pozdrawiam.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.