X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41072
Przesłano:
Dział: Języki obce

Graffiti: school art or vandalism? Graffiti - sztuka czy wandalizm? Scenariusz lekcji otwartej

SCENARIUSZ LEKCJI OTWARTEJ

Nauczyciel: Patrycja Tutak
Przedmiot: Języka angielski
Klasa: VIII A
1. Czas trwania: 45 minut
2. Temat lekcji: „Graffiti: school art or vandalism? Graffiti - sztuka czy wandalizm?”. Rozwijanie umiejętności czytania i mówienia.
3. Dotychczasowa wiedza I umiejętności uczniów
a) uczniowie znają: podstawowe słownictwo związane ze sztuką.
b) uczniowie potrafią: odpowiadać na pytania w czasie teraźniejszym.
4. Cele językowe lekcji:
Po lekcji uczeń powinien:
a) zapamiętać i utrwalić: słownictwo związane ze sztuką uliczną (wandalizm, sztuka uliczna, kontrowersyjny itp)
b) rozumieć: pytania, wypowiedź na temat sztuki ulicznej
c) umieć: wydawać opinie na temat sztuki ulicznej
5. Cele wychowawcze: praca indywidualna, praca w parach/grupach

PRZEBIEG LEKCJI
Faza wstępna:

Powitanie:
Nauczyciel wita się z klasą i sprawdza obecność
Nauczyciel przedstawia klasie temat lekcji oraz omawia jej cele.

Rozgrzewka Językowa:
Nauczyciel zadaje klasie pytanie „What is graffiti?” Uczniowie zastanawiają sie nad terminem „graffiti” - ochotnicy odpowiadają na pytanie

Faza ćwiczeniowa:
Uczniowie odpowiadają na pytania w parach
Nauczyciel prosi ochotników o odpowiedź
c) Uczniowie czytają tekst a następnie wybierają poprawne odpowiedzi
d) Nauczyciel sprawdza odpowiedzi
e) Uczniowie odpowiadają na pytania zgodnie z treścią tekstu
f)Nauczyciel sprawdza odpowiedzi
g) Uczniowie oglądają fragment programu BBC na temat graffiti w angielskim mieście Bristol. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu wybierają właściwą odpowiedź, którą zapisują w zeszycie.
h)Nauczyciel sprawdza odpowiedzi
i)Uczniowie w parach odpowiadają na pytania na temat sztuki ulicznej
j) Nauczyciel prosi kilku uczniów o odpowiedź

Zakończenie lekcji:
Uczniowie w grupach rozmawiają na temat graffiti - wydają opinie, czy ich zdaniem jest to sztuka czy wandalizm?
Nauczyciel wyświetla klasie zdjęcia lubińskich graffiti, pyta uczniów o opinię, następnie podsumowuje lekcję a następnie żegna się z klasą.

ZADANIE DODATKOWE: wisielec learningapps.org.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.