X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31321
Przesłano:
Dział: Języki obce

What’s the weather like today? Zajęcia z języka angielskiego, klasa druga

Konspekt- zajęcia z języka angielskiego 27.04.2016
ZAJĘCIA POKAZOWE
klasa DRUGA (szkoła podstawowa)

Topic: What’s the weather like today?
Temat: Jaka jest dzisiaj pogoda?

Cele operacyjne:
• Uczeń poznaje: warunki pogodowe:
„it’s hot, it’s cold, it’s sunny, it’s raining, it’s snowing”
• Uczeń doskonali umiejętność pytania o pogodę: What’s the weather like today?, rozumie pytanie” Can you say?
• Uczeń doskonali umiejętność pracy w grupie
• Uczeń doskonali umiejętność słuchania tekstu angielskiego ze zrozumienie

Metody pracy:

• Metoda Reagowania Całym Ciałem TPR (The Total Physical Response),
• Metoda Naturalna (The Natural Approach) – naturalna, bezpośrednia asymilacja języka,
• Metoda Komunikacyjna- korelacja różnych metod oparta nauce poprzez aktywne działanie

Formy pracy :
-praca całą klasą
-praca w mniejszych zespołach


PRZEBIEG ZAJĘĆ

Część wstępna:

1. Przywitanie Say- Hello
2. Piosenka utrwalającą materiał z poprzedniej lekcji ”I can play the piano”
3. Wprowadzenie do zajęć poprzez pokazanie plakatu z pogodą.

Zasadnicza część lekcji:

1. Prezentacja piosenki „What’s the weather like today” ,podczas śpiewania nauczyciel pokazuje karty z pogodą?
2. Nauka zwrotów związanych z pogodą z wykorzystaniem kart pogodowych.

3.Zabawa ruchowa utrwalająca. Nauczyciel wypowiada słowa związane z pogodą a dzieci naśladują
4.Rozdanie arkuszy na których będą wykonywane prace dzieci dotyczące pogody. Liderzy losują z worka kartki na których jest wypisane co dana grupa będzie wykonywać.
5.Słuchanie piosenki- „ Singin in the rain” a następnie taniec improwizacja z parasolką

ZAKOŃCZENIE

1.Podsumowanie: zabawa z workiem skarbów- ochotnicy wyjmują z worka rzeczy związane z pogodą np.: parasolkę, okulary słoneczne itp., odpowiadając na pytanie o pogodę.
2.Ocena uczniów i pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.