X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31316
Przesłano:
Dział: Języki obce

Where’s the box? - pytanie o położenie przedmiotów. Konspekt lekcji z podręcznika New English Adventure2 (ocenianie kształtujące)

Język angielski
Klasa IIb
Data: 11.02.2016 r.

Temat: Where’s the box?- pytanie o położenie przedmiotów.

Pytanie kluczowe: Where’ s the book?- Gdzie jest książka?

Metody pracy:
• Metoda aktywizująca- zebranie słownictwa,
• Praca z podręcznikiem, zeszytem ćwiczeń,
• Ćwiczenia komunikacyjne,
• Gra ,
Środki dydaktyczne:
Podręcznik, zeszyt ćwiczeń, nagranie (płyta CD), magnetofon, różne przedmioty (ołówek, książka, piłka, itp.).
Powiązanie z wcześniejszą wiedzą:
• uczniowie potrafią nazwać wybrane przedmioty wyposażenia domu,
• uczniowie poznali przyimki : in, on, under, next to,
Cele lekcji:
• Uczeń rozumie i rozróżnia nazwy przedmiotów i miejsc w domu.
• Uczeń rozumie teksty nagrań.
• Uczeń nazywa przedmioty w domu.
• Uczeń wyciąga wnioski z przykładów (podaje regułę wskazywania położenia).
• Uczeń określa miejsce położenia przedmiotów.
• Uczeń reaguje na pytania i polecenia dotyczące przedmiotów i miejsc w domu oraz ich położenia.
Cele sformułowane w języku ucznia:
• potrafisz nazwać przedmioty w domu,
• rozumiesz tekst nagrania i na jego podstawie wskazujesz położenie przedmiotów,
• potrafisz zastosować regułę wskazywania położenia i określić miejsce położenia przedmiotów,
• potrafisz prawidłowo zareagować na pytania i polecenia dotyczące przedmiotów i miejsc w domu oraz ich położenia.
NaCoBeZu-w formie rysunku
• nazwiesz przedmioty w domu,
• powiesz, gdzie znajdują się dane przedmioty (zastosujesz do tego poznaną regułę),
• wskażesz, gdzie znajdują się przedmioty na podstawie nagrania,
Przebieg lekcji:
1. Zapis pytania kluczowego i zapowiedź poszukania odpowiedzi podczas lekcji.
2. Przedstawienie celów lekcji w języku ucznia i nacobezu w formie rysunku.
3. Podanie i zapisanie tematu lekcji.
4. Praca ze słownictwem:
• Przypomnienie poznanych wcześniej słówek dotyczących wyposażenia domu i pokoi,
• Utrwalenie przyimków in, on, under, next to z wykorzystaniem piórników i ołówków,
5. Słuchanie ze zrozumieniem (podręcznik, zad. 4 s. 29)
• uczniowie słuchają nagrania i wskazują na rysunku w jakim miejscu znajdują się poszczególne przedmioty,
• następnie uczniowie podają odpowiedź nauczycielowi.

6. Nauczyciel zapisuje na tablicy dwa zdania i pyta uczniów, co jest wspólne dla tych zdań.

The lamp is on the table.
The box is on the bed.

7. Komunikacja

• Uczniowie patrząc na obrazek w zad. 4 wskazują, gdzie znajdują się poszczególne przedmioty,
• Nauczyciel bierze od uczniów różne przedmioty (książkę, piórnik, długopis, itp.) i kładzie je w różnych miejscach (na szafce, pod stołem, w pudełku, obok plecaka, itp.) . Nauczyciel wybiera chętnych uczniów, którzy podejdą do wybranych przez siebie przedmiotów i opiszą ich położenie.

8. Piosenka

• Uczniowie zamykają swoje książki i słuchają piosenki, w której chłopiec szuka zabawki i próbują odpowiedzieć na pytanie Where’s the red car?- Gdzie jest czerwony samochód?,
• Uczniowie podają odpowiedź (jeżeli jej nie podają, nauczyciel podaje dwa warianty i za pomocą głosowania uczniowie wybierają dobrą odpowiedź).
9. Odpowiedź na pytanie kluczowe:
• Uczniowie otwierają zeszyty ćwiczeń (zad.3 s. 27) i próbują znaleźć odpowiedź na pytanie kluczowe- where is the book?- gdzie jest książka?,
• Uczniowie słuchają nagrania i rysują przedmioty we właściwych miejscach i podają odpowiedź na pytanie kluczowe.
8. Zadanie domowe
9. Podsumowanie lekcji
• Przypomnienie celów lekcji i prezentacja wiedzy uczniów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.