X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30242
Przesłano:
Dział: Języki obce

I can swim. Mówimy o swoich umiejętnościach. Konspekt lekcji języka angielskiego

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
KL IVA
Nauczyciel prowadzący: Angelika Górska
Data: 29.01.2016r.
Temat lekcji: I can swim. Mówimy swoich umiejętnościach.
Cele lekcji:
1. Uczeń utrwala poznane wyrażenia nazywające umiejętności (swim, play frisbee, ride a bike, ride a horse, roller skate, climb) oraz poznaje nowe (skip, drive a go-kart, dive, stand on your head, juggle, fly).
2. Uczeń potrafi powiedzieć, którą z czynności umie wykonać.
3. Uczeń posługuje się czasownikiem modalnym „can”
4. Uczeń rozumie czytany tekst i przyporządkowuje umiejętności do odpowiednich osób


Przebieg lekcji:
1. Powitanie uczniów
2. Sformułowanie celu i tematu lekcji. Nauczyciel prosi o pomoc w odnalezieniu karteczek ukrytych w klasie, które pomogą dowiedzieć się uczniom o czym będzie dzisiejsza lekcja.
3. Uczniowie przyczepiają do tablicy kolejno odnalezione kartki i próbują nazwać zilustrowane czynności, dopasowując do nich odpowiedni podpis (umieszczone na biurku n-la).
4. Uczniowie słuchają nagrania i powtarzają wyrażenia po lektorze.
5. Uczniowie słuchają nagranych dźwięków i próbują odgadnąć czynność.
6. Uczniowie otrzymują kartki z wyrażeniami w języku polskim i angielskim. Ich zadaniem jest dopasować je do siebie. (wkleić do zeszytu)
7. Uczniowie poznają czasownik „can”- potrafić, umieć.
8. Nauczyciel tworzy zdanie, mówiąc o tym co potrafi, np. I can ride a bike. N-l prosi uczniów by spróbowali sformułować własne zdanie o tym co potrafią robić.
9. Uczniowie otrzymują tekst oraz kopertę z ilustracjami. Ich zadaniem jest dopasować zdjęcia dzieci do obrazków z czynnościami, a następnie napisać zdania. Podczas tego zadania uczniowie mogą pracować w parach. (wkleić do zeszytu)
10. N-l prosi o odczytanie i zapisanie na tablicy utworzonych zdań.
11. Uczniowie utrwalają poznane słownictwo bawiąc się w mima.
12. Podsumowanie aktywności na lekcji, wstawienie „plusów”
13. Podziękowanie za pracę.
Zadania dodatkowe:
1. Narysowanie siebie wykonującego ulubioną czynność i podpisanie jej pełnym zdaniem.
2. Diagram literowy, w którym ukryte są nowo poznane słowa.
3. Łączenie czasowników z rzeczownikami

ZAD.6
skip jeździć konno
drive a go-kart stać na głowie
dive jeżdzić na rolkach
stand on your head skakać na skakance
juggle latać
fly pływać
ride a bike wspinać się
ride a horse grać Frisbee
swim skakać
play Frisbee jeździć gokartem
roller skate nurkować
climb żonglować
jump jeździć na rowerze

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.