LICZBA ZAWODNIKÓW UPRAWNIONYCH DO GRY 13 graczy
(jednorazowo w grze 11 zawodników w tym 1 bramkarz) 12 graczy
(jednorazowo 5 zawodników w grze) 12 graczy w tym 2 bramkarzy
(jednorazowo 7 w grze w tym 1 bramkarz) 12 graczy
(jednorazowo 6 zawodników w grze0
CZAS GRY 2x45 minut ,przerwa 15 minut 2x20 min. ,przerwa 10 min. 2x30 min ,przerwa 10 min. (mężczyźni)
2x25 min. ,przerwa 10 min (kobiety) nieograniczony
PRZEBIEG WALKI O punkty w ograniczonym czasie gry O punkty w ograniczonym czasie gry i posiadaniu piłki 30s. O punkty w ograniczonym czasie gry O punkty w nieograniczonym czasie gry – do 3 wygranych setów , set do 25
ZASADA ZDOBYWANIA PUNKTÓW Za umieszczenie piłki w bramce przeciwnika otrzymuje się 1pkt. -za wrzucenie piłki do kosza przeciwnika –2 pkt.
-za wrzucenie piłki z rzutu bez gry „rzut wolny”-1pkt. Za umieszczenie piłki w bramce przeciwnika otrzymuje się 1pkt. Zdobywa się 1 pk.gdy piłka po wprowadzeniu do gry nie wróci z pola przeciwnika na pole gry drużyny zagrywającej
OBSZAR PORUSZANIA SIĘ GRACZA Na całym polu gry Na całym polu gry z wyjątkiem pola rzutów wolnych przeciwnika gdzie czas przebywania ogranicza się do 3 sek. Na całym polu gry oznaczonym liniami ciągłymi za wyjątkiem pola bramkarza Na polu własnym wyznaczonym liniami ciągłymi i siatką
CZAS POSIADANIA PIŁKI Bez ograniczeń ale nie w zamiarze celowego opóźniania gry 5 sek. 3 sek. Moment odbicia piłki
KONTAKT GRACZA Z PIŁKĄ Każda część ciała za wyjątkiem rąk Manewrować wolno tylko rękoma ,dolną częścią ciała za pomocą rąk Dowolną częścią ciała powyżej kolan Dowolną częścią ciała powyżej pasa ,wyjątek sytuacyjny nogą ale nie umyślnie