X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9665
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wakacyjna walizka - zajęcie z zakresu rozwijania mowy i myślenia dzieci. Gr. 3-latki

Prowadząca: Sabina Szulc
Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne Kwidzyn

Cele ogólne:
• doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej,
• wzbogacenie czynnego słownika dzieci
• wdrażanie do wypowiadania się całymi zdaniami.
Cele szczegółowe:

Dziecko:
• grupuje obiekty według ich przeznaczenia
• dzieli zbiory na podzbiory wg różnych cech elementów,
• wypowiada się nt. miejsc, które można zobaczyć podczas podróży,
• wskazuje cechy różniące poznane środowiska przyrodnicze,
• uzupełnia rysunek schematyczny.

Formy:
• grupowa, indywidualna.

Metody:
• problemowe ( odkrywanie )
• aktywizujące ( przeżywanie ),
• praktyczne ( działanie ).

Pomoce: walizka,
przedmioty do walizki: okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania, strój kąpielowy, płetwy, aparat, kurtka przeciwdeszczowa, buty- traperki, chochelka, mysz komputerowa, wazon, zszywacz itp.
mapa konturowa Polski, widokówki, ilustracje- MORZE, JEZIORO, GÓRY., płyta z zabawą ruchową: „Pakuj kąpielówki”, karta pracy „Nad Morzem”- z czasopisma „Nauczycielka przedszkola”

Przebieg:

1. Część wstępna:
Zabawa dydaktyczna pt.: „Wakacyjny plecak”

Dzieci siedzą w kole. Na dywanie są zgromadzone, różne przedmioty tj.: okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania, strój kąpielowy, płetwy, aparat, kurtka przeciwdeszczowa, buty- traperki (przedmioty pasujące do plecaka) oraz przedmioty nie pasujące do zbioru: chochelka, mysz komputerowa, wazon, zszywacz itp.

Zadaniem dzieci jest dokonanie wyboru właściwych elementów oraz eliminacja elementów zbędnych ( podział zbioru na dwa podzbiory).

2. Część właściwa:

Rozmowa kierowana przy „Mapie konturowej Polski”.
• gdzie, można wyjechać na wakacje?
(nad Morze Bałtyckie, w góry, nad jeziora, do Krakowa)- przyczepianie widokówek

• co, można tam zobaczyć?
• przyczepianie, w prawidłowym miejscu na mapie ilustracji określających różne wakacyjne krajobrazy: JEZIORO, MORZE, GÓRY.

• Zabawa ruchowa pt. : „Pakuj kąpielówki”- płyta „Ruch , przestrzeń, taniec”

3. Część końcowa:
„ Nad morzem”- dzieci otrzymują rysunek schematyczny przedstawiający plażę oraz brzeg morski. Ich zadaniem jest dorysowanie brakujących elementów: np.: dziecka bawiącego się w piasku, statku płynącego w oddali, mew itp.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.