X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9585
Przesłano:

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu - zajęcia świetlicowe

Cele:
•wdrażanie do współpracy oraz szlachetnej rywalizacji.
•kształcenie uwagi, spostrzegawczości, zręczności, szybkości reakcji,
•usprawnianie fizyczno- ruchowe.
•kształtowanie cech charakteru: panowanie nad sobą, dążenie do celu, umiejętność pokonywania trudności, wiara w siebie

Środki dydaktyczne: piłki, obręcze, łyżki, piłeczki, kreda, lina, gazety, kontury postaci, mazaki, woreczki, słupki, medale, kartka, długopis, gwizdek,

Przebieg zajęć:

I. Część wstępna (powitanie, podział na dwa zespoły)

II. Rozgrzewka - bieg po obwodzie koła, na sygnał dźwiękowy (gwizdek) - przysiad i wyskok w górę, stanie w rozkroku: krążenia głowy, tułowia, skłony do prawej nogi i lewej nogi, skłony - dzieci witają się z chmurkami, kolanami, trawą.

1.Marsz na palcach- dzieci idą na palcach do wyznaczonego celu, wracają na piętach
2.Bieg slalomem
3.Przenoszenie przedmiotu w łyżce- drużyna dostaje łyżkę i piłeczkę pingpongową. Bieg polega na dotarciu do mety z piłeczką na łyżce. W trakcie biegu nie można przytrzymywać piłeczki ręką. Wygrywa zespół, który pierwszy dobiegnie do mety bez zgubienia piłeczki.
4.Przeciąganie liny- oba zespoły chwytają za końce liny, na gwizdek zaczynają ciągnąć. Wygrywa zespół, który przeciągnie przeciwnika na wyznaczoną na boisku linię.
5.Skoki Kangura
6.Konkurs: rysowanie na arkuszach papieru. Zadaniem dzieci będzie dokończenie konturów postaci przez domalowanie szczegółów. Zawodnik podchodzi do arkusza papieru i rysuje przez 15 sekund, na gwizdek przerywa i podaje mazak następnemu zawodnikowi swojego zespołu. Wygrywa zespół, który w tym samym czasie narysował najładniej i najwięcej szczegółów.
7.Wędrująca piłka- a) nad głową b)między nogami
8.Rzuty woreczkami do celu.
9.Zabawa pt. ,,Szczur” -dzieci stają na obwodzie koła, w środku stoi wychowawca, który kręci liną tak, aby „szczur” przebiegał tuż pod nogami dzieci. W momencie zbliżania się szczura do nóg, dzieci podskakują celem uniknięcia trafienia. Dziecko dotknięte przez „szczura” odpada z zabawy.

III. Zakończenie zajęć znaną zabawą pt. „Baloniku mój malutki”.

IV. Podsumowanie wyników zawodów między zespołami. Dekoracja zwycięzców.Podziękowanie za wspólna zabawę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.