X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9364
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Z wizytą u jeża. Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców

Grupa: 6, 5- latki
Data: 25.11. 2009
Nauczyciel: Anna Kotnis
Temat: „Z wizytą u jeża”

Cele ogólne:
- utrwalenie wiadomości dotyczących przygotowań zwierząt do zimy
- integrowanie rodziców dzieci poprzez udział w zajęciach otwartych
Cele operacyjne:
Dziecko:
- swobodnie wypowiada się na temat opowiadania
- zna nazwy niektórych zwierząt zasypiających na okres zimy
- ćwiczy mięśnie narządów mowy
- potrafi ułożyć obrazek z części
Metoda: słowna, czynna
Forma: praca z całą grupą, indywidualna
Pomoce: obrazki ilustrujące opowiadanie „Kolczatek” H. Bechlerowej, sylwety jeża małego i dużego, obrazki przedstawiające zwierzęta , kartki do pracy indywidualnej, kredki, nożyczki, klej dla każdego dziecka.

Przebieg:
1.Powitanie Rodziców przez nauczyciela i przez dzieci. Wspólna zabawa rodziców i dzieci przy rymowance „Raz, dwa. trzy”.

2.Rozmowa nawiązująca do aktualnej pory roku( na dworze szaro i ponuro, wszyscy przygotowują się do zimy).

3.Słuchanie opowiadania nauczycielki na podstawie utworu H. Bechlerowej „Kolczatek”( do momentu, kiedy Kolczatek zasypia).

4.Rozmowa nawiązująca do opowiadania .Próba odgadnięcia ,kto mieszkał w słomianym chochole, pod korzeniami wierzby i pod kamieniem.

5.Słuchanie zakończenia opowiadania o Kolczatku w celu sprawdzenia, czy dzieci poprawnie odgadły kolczatkowe zgadywanki.

6.Zabawa dźwiękonaśladowcza „Jak chodzą małe jeże, a jak duże? Nauczyciel pokazuje sylwetę jeża, a dzieci wymawiają określone ( umówione wcześniej) słowa głośniej lub szeptem, np.:
duży jeż – głośna wymowa słów; tup, tup, tup, człap, człap, człap mały jeż – wymowa tych samych słów szeptem.

7.Zabawa ruchowa „Jeże”. Dzieci- jeże poruszają się po sali na czworakach. Na hasło:
„jeże” wystawiają kolce”- zatrzymują się i w pozycji przysiadu, kładą ręce z szeroko rozstawionymi palcami po bokach głowy. Na hasło: „jeże zasypiają”- dzieci zwijają się na podłodze w kłębuszek, ziewają i zamykają oczy.

8.„Kto i gdzie zasypia? Oglądanie ilustracji przedstawiającej zwierzęta. Rozpoznawanie
i nazywanie zwierząt, które tak jak jeż zasypiają na zimę.

9.Praca indywidualna przy stolikach. Dzieci kolorują rysunek przedstawiający jeża,rozcinają rysunek wzdłuż narysowanych linii, ponownie układają z rozciętych części rysunek i przyklejają na kartkę. Chętne dzieci uzupełniają rysunek według swojego pomysłu.

10.Rozmowa z Rodzicami nawiązująca do zajęcia.

11.Pedagogizacja Rodziców na temat: „Kształtowanie postaw przyrodniczych u dzieci”.

12.Sprawy bieżące. Omówienie organizacji Mikołaja oraz Wigilii w przedszkolu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.