X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9353
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz pasowania na przedszkolaka

Scenariusz uroczystości:
Pasowania na przedszkolaka w grupie dzieci starszych

(opracowane przez: mgr Elwira Pope przedszkole nr 20 w Rybniku)

1. Cele ogólna:
- Odnajdywanie swojego miejsca w grupie
- Wzmacnianie pozytywnego stosunku do przedszkola
- Zademonstrowanie umiejętności nabytych przez dzieci podczas pobytu w przedszkolu
2. Cele operacyjne:
- Zna swoich kolegów po imieniu
- Zna hymn naszego przedszkola
- Recytuje wiersze o przedszkolu i bezpieczeństwie
- Rozwiązuje zagadki o owocach
- Dokonuje syntezy głoskowej
- Określa nastrój piosenki
- Zna charakterystyczne cech jesieni
- Odczytuje globalnie wyrazy i podpisuje nimi obrazki
3. Środki dydaktyczne: magnetofon, nagrane utwory muzyczne, obrazki, wyrazy do globalnego czytania, obrazki owoców, sok z cytryny, dyplomy, poczęstunek, czarodziejski ołówek

4. Przebieg


PROWADZĄCA 1:

Drodzy Państwo! Drogie dzieci
Już za chwilę na tej sali
Zjawia się uczniowie mali, znane są już te postacie
Chyba wszyscy rozpoznacie

( na salę wchodzą przedszkolaki w rytm poloneza i prowadzone przez jedna z pań siadają na wyznaczonych miejscach)

W imieniu naszym i dzieci wszystkich zebranych serdecznie witamy a panią dyrektor prosimy o oficjalne otwarcie dzisiejszej uroczystości.
( Przywitanie zebranych gości przez panią dyrektor)

PROWADZACA 2

A teraz pora na występy dzieci i im oddajmy głos

(Przywitanie przez dzieci)

Teraz pora na występy
Każdy dzieciak dziś przejęty
Mili państwo posłuchajcie
Oklaskami nagradzajcie.

Dzieci wszystkich przywitały a teraz czas się przedstawić.
( przedstawienie się dzieci po imieniu od słów: Mam na imię........)

śpiewanie piosenki pt. ”, „ Gdy dzień wstaje” MOJE PRZEDSZKLE p.1

PROWADZĄCA: 1

Od początku roku dzieci uczyły się jak zgodnie i cicho się bawić, same wymyśliły „ Kontrakt grupowy” który będą przestrzegać.
A teraz dzieci powiedzą wiersz pt. „Przedszkole”

Jest wiele zabawek w naszym przedszkolu
Pamiętaj dbaj o nie Krzysiu i Olu
Samochód w garażu powinien stać pięknie
A piłka w koszyku uważaj, bo pęknie
Na półeczkach stoją misie pięknie wystrojone,
Obok misi, lalki, pieski patrzą w twoją stronę
Wszyscy razem dbamy o nasz przedszkole
Aby było czyste, piękne, miłe i wesołe.

PROWADZĄCA:2

Dzieci nauczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze wiedza gdzie należy przechodzić i jakich sytuacji unikać , co zaprezentują w swojej recytacji i piosence pt. „ Gapa” i piosence „ Kolorowe światła”

Raz na jezdnie wlazła gapa
Tak gapa, że aż strach
Ktoś za kołnierz gapę złapał
Ktoś na gapę krzyknął: Ach !
Ach ty gapo, co ty robisz
Tu jest jezdnia chyba wierz
Autobusy, samochody motocykle pędzą też
Uliczne sygnał czy duży czy mały
Uliczne sygnały musisz dobrze znać
Gdy światło zielone na druga przejdź stronę
Lecz kiedy czerwone w miejscu musisz stać.

Śpiewanie piosenki pt./ „ Kolorowe Światła” NOWA ERA p.

PROWADZACA: 1

Kiedy przyszła jesień dzieci poznały owoce naszych sadów wiedza jak wyglądają jak smakują, ale również to, że należy je myć przed każdy spożyciem.
A teraz dowiemy się czy potrafią rozwiązywać zadane im zagadki.

1. Choć to klapsy to nie bolą
Ludzie raczej jeść je wolą
Zawsze są smaczne i soczyste gruszka
Lecz pamiętaj jedź je czyste


2.
Nie daleko od drzewa pada
Każdy je z ochota zjada
Okrąglutkie i rumiane jabłko
Na słoneczku dojrzewało

3.
Wiele kuleczek na jednej gałązce
Są fioletowe, zielone lub żółte jak słońce. winogron
Gdy je wysuszysz i włożysz do skrzyni
Trafia na twój stół wspaniałe rodzynki.

4
Skórka fioletowa miąsz pod nią żółty
Smakuje wybornie śliwka
Wszyscy wiemy o tym

Pięknie, widzę, że dobrze daliście radę a teraz czas na prezentacje piosenki
pt. „ Już owoców pełen kosz” WESOŁA SZKOŁA” p.

PROWADZĄCA: 2

Dzieci znają różne zabawki i rzecz, jakie znajdują się w naszym przedszkolu a więc waszym zadaniem powiedzieć jaką słyszycie na początku głoskę

1. osa: o
2. mama: m
3. tata: t
4. lala: l
5. znak: z
6. ulica: u

i z tym daliście sobie rade więc pora przejść do następnego zadania

PROWADZĄCA: 1

A teraz dowiemy się, co dzieci wiedza o przyrodzie, jakie ciekawe rzeczy do tej pory poznały.

Runda pytań zadawanych przez prowadzącą:
1. Jaka mamy porę roku?
2. Co charakteryzuje jesień?
3. Jaki nastrój panuje jesienią?
4. Czy znacie piosenkę o jesieni?
5. A o czym mówi ta piosenka?

Dzieciom poszło z tym zadanie śpiewająco, dlatego zaśpiewają piosenkę pt. „ Jesienny deszcz” NOWA ERA p.

PROWADZACA:2

Jeszcze przed nami dwa zadania oto jedno z nich:
naszym zadaniem jest powiedzieć sylabami nazw poznanych do tej pory warzyw.


1. POMIDOR
2. POR
3. KAPUSTA
4. BURAK

Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, dlatego przechodzimy do ostatniego zadania

PROWADZACA;1

A teraz już ostatnie zadanie i chyba najtrudniejsze ale myślę że również dacie sobie świetnie radę
Ostatnim etapem jest wypicie przez dzieci soku cytryny i zrobienie uśmiechniętej miny

PROWADZĄCA: 2

A teraz pytamy się was szanowni rodzice oraz panią dyrektor o wyrażenie swojej opinii czy dzieci zdały swój pierwszy w życiu sprawdzian i mogą wstąpić w poczet „ Uczniów Przedszkola
Po zaopiniowaniu pani dyrektor przystępuje do uroczystości pasowania a dzieci wypowiadają słowa przysięgi czytanej przez prowadzącą

(Mim jednak pani dyrektor nas dotknie czarodziejskim ołówkiem wypowiemy słowa przysięgi)


Uroczyście ślubuję:
- Być dobrym uczniem
- W pełni wykorzystać czas na naukę i zabawę
- Rozwijać siebie, wiją wiedzę i umiejętności
- Kochać swój Ojczyznę- Polskę
- Być dobrym kolegą i pomagać innym

Każde dziecko jest kolejno dotykane ołówkiem i wręczany jest dyplom oraz upominek
Dzieci przystępują do wspólnego zdjęcia

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.