X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 8615
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Piosenki Maryli Rodowicz w przedszkolu

Muzyka polska bliska dzieciom –
piosenki Maryli Rodowicz w przedszkolu

Warsztaty muzyczne dla rodziców i dzieci
z gościnnym udziałem uczennic z kółka muzycznego pod kierunkiem Magdaleny Derlacz
działającego przy Zespole Szkół w Uniejowie

Cele:
- poznawanie i popularyzowanie polskich piosenek wśród dzieci;
- zachęcanie rodziców do uczestnictwa w zabawach razem z dzieckiem;
- prezentowanie różnych form pracy przedszkola;

Przebieg:
•„Witamy w przedszkolu” - uczestnicy warsztatów witają się, podaja sobie rękę, przedstawiają się nawzajem. Dorośli stoją w kole na zewnątrz, dzieci przechodzą w kole wewnątrz od jednej osoby do drugiej.
•„Remedium” Wykonanie piosenki przez uczennicę ze szkolnego kółka muzycznego
Przyłączenie się do śpiewania uczestników warsztatów,

Taniec przy piosence; (Zwrotki - taniec w parach, Refren – szybkie ustawienie się w rzędy, naśladowanie jazdy pociągiem)

•„Był sobie król” – „malowanie” piosenki farbami plakatowymi na chustach (wyk. białej włókniny). Rodzic i dziecko dokonują plastycznej interpretacji muzyki i treści piosenki;

•„Wio, koniku” . Taniec w parach rodzic-dziecko. Wykorzystanie rekwizytu: laski z przywiązaną szarfą - lejcami.

I cz.- Rodzic staje za plecami dziecka, podają sobie laski, w rytm piosenki poruszają się w utworzonym zaprzęgu;
II cz. -Dziecko siada na plecy rodzica, jedzie na koniku;
Refren: improwizacja ruchowa,
•„Diabeł i raj”. Instrumentacja piosenki: uczestnicy podzieleni na zespoły grają na instrumentach perkusyjnych.

•„Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”. Wykorzystanie chust pomalowanych podczas wcześniejszej zabawy w tańcu cygańskim;

•Zagadki. Rozpoznawanie piosenek, przypomnienie tytułów (wyjaśnienie dzieciom słowa: „remedium”, śpiewanie fragmentów wraz z solistkami.)

•Zakończenie. Podziękowanie nauczycielce i uczennicom za udział w warsztatach - wręczenie dyplomów. Zaproszenie wszystkich uczestników na poczęstunek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.