X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 8410
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jesienne impresje - rodzinne malowanie przy muzyce

ZAJĘCIE OTAWRTE DLA RODZICÓW
09.12.2009r.
- prowadziła mgr Julianna Kowalska
Temat: Jesienne impresje – rodzinne malowanie przy muzyce.

Cele zajęcia:
Określanie cech szarugi jesiennej za pomocą przymiotników.
Pogłębienie doświadczeń plastycznych dzieci i rodziców poprzez próbę malowania obrazów jesiennych ilustrujących treść słuchanego utworu muzycznego.
Aktywizowanie myślenia i wyobraźni plastycznej dzieci i rodziców.
Zachęcenie rodziców do wspólnego malowania z dziećmi jako jednej z form spędzania czasu wolnego w długie, jesienne wieczory.

Pomoce i materiały:
Ilustracje, napisy do wspólnego odczytywania z rodzicami, farby, pędzle, naczynia z wodą, kredki pastele, kartony, magnetofon, płyta z nagraniem utworu muzycznego Antonio Vivaldiego „Jesień” z cyklu „Cztery pory roku”.

Przebieg zajęcia:

1. Przypomnienie, co nazywamy szaruga jesienną.
2. Wspólnie z rodzicami ustalenie i odczytanie, a następnie umieszczenie na tablicy właściwych napisów ( w formie przymiotników) i obrazków określających szarugę jesienną.
3. Zapoznanie z tematem zajęcia.
4. Wysłuchanie nagrania utworu muzycznego Antonio Vivaldiego „Jesień” z cyklu „Cztery pory roku”.
5. Krótkie omówienie - opisanie własnymi słowami przez chętne dzieci tego, co wyobrażały sobie słuchając nagrania utworu.
6. Zabawa ruchowa przy muzyce „Deszczowy spacer z mamą i tatą”
- Dzieci spacerują wspólnie z rodzicami w rytm muzyki.
- Na zmianę rytmu (naśladującego opady deszczu) rodzic bierze dziecko na rękę
i naśladują, że idą pod parasolem.
- Na kolejną zmianę rytu dzieci i rodzice spacerują swobodnie po Sali
- Na zmianę rytmu rodzic bierze dziecko za ręce i pomaga mu przeskakiwać przez
„kałuże”.
- Wszyscy wracają na miejsca i wyciszają się przy spokojnej melodii.
7. Wyjaśnienie, jakie techniki plastyczne zostaną zastosowane podczas realizacji głównego celu zajęcia – malowanie farbami i rysowanie kredkami pastelowymi na kartonach.
8. Wspólna praca dzieci i rodziców przy stoikach, podczas której ponownie odtwarzany jest utwór muzyczny Antonio Vivaldiego „Jesień” z cyklu „Cztery pory roku”.
9. Podpisanie prac z zaznaczeniem z kim została wykonana ( z mamą lub z tatą).
10. Opowiadanie przez dzieci treści własnych prac.
11. Umieszczenie prac na wystawie zorganizowanej w sali zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.