X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 8147
Przesłano:
Dział: Języki obce

Friends - Module 1. Konspekt lekcji języka angielskiego dla 1 klasy gimnazjum

Konspekt lekcji języka angielskiego
Klasa: 1
Szkoła: ......................
Czas: 45 min

Temat: Friends – Module 1

Cel główny:
- uczeń potrafi wypowiedzieć się o swoich zainteresowania, a także jakie posiada cechy charakteru.
Cele operacyjne:
- uczeń zapoznaje się ze słownictwem związanym z cechami charakteru, a także z wyrażeniami to be interested in, to be good at,
- uczeń poznaje prawidłową wymowę słów,
- uczeń doskonali umiejętność słuchania ze zrozumieniem a także mówienie,
- uczeń potrafi poprawnie odpowiedzieć na zadane pytania,
- uczeń doskonali umiejętność czytania ze zrozumieniem

Formy pracy:
- indywidualna,
- w parach

Środki dydaktyczne:
Podręcznik Exam Challenge 2, ćwiczenia Exam Challenge 2, płyta CD.

Przebieg lekcji:
Tok lekcji oraz czynności ucznia
1. Przywitanie, czynności organizacyjne – sprawdzenie obecności
2. Sprawdzenie zadania domowego
3. Warm- up – nauczyciel rozpoczyna lekcję od opowiedzenia uczniom o swoich zainteresowaniach, po czym prosi uczniów aby zadali pytania sobie nawzajem.
4. Nauczyciel zapisuje temat na tablicy – uczniowie zapisują go w swoich zeszytach
5. Zad 4/12 – uczniowie samodzielnie czytają tekst, a następnie określają czy zdania w zad 5/12 są zgodne lub niezgodne z jego treścią.
6. Przy pomocy kontekstu, nauczyciel zapoznaje uczniów z nowym słownictwem. (ze znaczeniem, a także z wymową poszczególnych słów)
7. Uczniowie słuchają nagrania z płyty CD i na jej podstawie uzupełniają tabelkę w zad 6/12 podanymi wyżej cechami charakteru
8. Nauczyciel prosi uczniów o opisanie swojego najlepszego przyjaciela pod względem cech charakteru
9. Zad 8/12 uczniowie uzupełniają phrasal verbs na podstawie tekstu i sami próbują domyślić się ich znaczenia
10. Zad 9/12 uczniowie poprawiają błędy w zdaniach używając odpowiedniego phrasal verb
11. Nauczyciel zapoznaje uczniów z wyrażeniami to be interested in, to be good at
12. Uczniowie tworzą samodzielnie sześć zdań z nowopoznanymi wyrażeniami i zapisują je w swoich zeszytach
13. Zad 12/12 uczniowie pracują w parach – zadają sobie nawzajem pytania z kwestionariusza i odpowiadają na nie.
14. Nauczyciel zapisuje zadanie domowe na tablicy i objaśnia je. Zad Ćwiczenia.
15. Podsumowanie lekcji – uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela dotyczące tematu lekcji
16. Ocena pracy uczniów
17. Zakończenie lekcji.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.