X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 8119
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Deszczowa pogoda

SCENARIUSZ ZAJĘCIA
DLA GRUPY 2,5 I 3- LATKÓW
„Deszczowa pogoda”


CELE:
Rozwijanie umiejętności interpretowania ruchem treści piosenki
Rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat
Rozwijanie chęci do eksperymentowania
Rozwijanie sprawności manualnej
Doskonalenie liczenia w zakresie do 2

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
PŁYTA CD Z MUZYKĄ
kartki A4- po jednej dla każdego dziecka
Koła z papieru kolorowego – po 2 dla każdego dziecka
woda wymieszana z cukrem
pędzle
farba niebieska
obręcze- po 1 dla każdego dziecka

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Przywitanie
2. Piosenka „Pada deszczyk”- akompaniament do piosenki z instrumentów perkusyjnych
3. Zabawa badawcza „Kolorowa plama”
Do wysokiego szklanego naczynia z wodą wlewamy krople kolorowego tuszu i prosimy dzieci, by ją obserwowały. Następnie dzieci dmuchają przez słomki zmieniając jej kształt.
4. Edukacja przez ruch- „deszczowa pogoda”
malowanie pędzlem namoczonym w wodzie z cukrem w takt muzyki po kartce. Następnie stawianie stempli (paluszki dzieci namoczone w niebieskiej farbie) w takt słuchanej muzyki- krople deszczu.
5. Zabawa ruchowa „Spacer w deszczu”- CD „Zła pogoda”
Przy akompaniamencie do piosenki dzieci maszerują między rozłożonymi obręczami na podłodze. Przy powtórnym odtworzeniu piosenki wchodzą do obręczy i śpiewają piosenkę, klaszcząc w takt muzyki.
6. Wysłuchanie wiersza D.Gellner „Deszczowy konik”. Rozmowa z dziećmi na temat wysłuchanego wiersza. Nauka I zwrotki wierszyka metodą ze słuchu.
Deszczowy konik
Biegnie konik
mokrą drogą.
Z deszczu grzywę ma
i ogon.
Z deszczu siodło
i podkowy
bo to konik jest
DESZCZOWY.

Jedna kropla
drugą goni
i podkowa
srebrna dzwoni.

Lecz już koniec
tej podróży,
konik schował się
w kałuży!
7.Kolorowe koła- oglądanie kolorowych kół z papieru kolorowego. Odnajdywanie kół w sali. Podanie nazw kolorów poszczególnych kół przez dzieci chętne. Dobieranie po dwa kolorowe koła.
8.Zabawa plastyczna „Parasolki”- składanie kół na pół, przyklejanie ich do kartek „deszczowych”, domalowanie rączki.
9.Wystawa prac

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.